Inspirujące spotkania w ramach zajęć kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Studenci Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej ostatnie tygodnie spędzili aktywnie - gośćmi zajęć z przedmiotów "Montaż materiałów multimedialnych i telewizyjnych" i "Dziennikarskie źródła informacji" byli: Marcin Myszka, twórca jednego z najczęściej słuchanych podcastów w Polsce - Kryminatorium oraz Krzysztof M. Kaźmierczak, wydawca i dziennikarz Telekuriera, poeta i autor książek. Nie możemy się doczekać kolejnych inspirujących spotkań!

19 stycznia 2022 r. studenci Dziennikarstwa i komunikacji społecznej mieli okazję spotkać się online z twórcą jednego z najczęściej słuchanych podcastów w Polsce - Kryminatorium. Marcin Myszka, który na co dzień mieszka w Poznaniu, od kilku lat opowiada na swoim YouTubowym kanale (najpierw "Niediegetycznie", a dziś "Kryminatorium", którego posłuchać możecie na Spotify) o kryminalnych zagadkach i zaginięciach z całej Polski. W trakcie spotkania mówił, jak dużo pracy i poświęcenia wymaga dziś tworzenie kontentu do sieci. Nie brakowało też pytań o inspirację, pracę w radiu i telewizji, czy o to, jak zacząć swoją przygodę na YouTube.

Spotkanie przeprowadzone zostało przez mgr Ilonę Ptak w ramach przedmiotu "Montaż materiałów multimedialnych i telewizyjnych". To inspiracja, która ma zachęcić studentów do tworzenia własnych podcastów i videcastów - efekty już niebawem!

Dodatkowo kilka tygodni temu studenci Dziennikarstwa i komunikacji społecznej, zagłębiali się w świat dziennikarstwa śledczego i ekonomicznego. Na zajęciach z przedmiotu "Dziennikarskie Źródła Informacji" prowadzonych przez mgr Ilonę Ptak nie mogło więc zabraknąć spotkania (choć w trybie online) z dziennikarzem śledczym, z krwi i kości! Był to Krzysztof M. Kaźmierczak z Poznania, obecnie wydawca i dziennikarz Telekuriera, poeta i autor książek o zabójstwie Jarosława Ziętary, którego sprawę bada od 1992 roku. Z okazji 30-lecia tych działań i w celu popularyzacji wiedzy o dziennikarstwie śledczym, studenci Dziennikarstwa z całej Polski, obdarowani zostali specjalnymi kalendarzami, z najważniejszymi faktami, dotyczącymi sprawy Ziętary.

Czekamy na kolejne spotkania!