Przejdź do menu Przejdź do treści

Integracja studentów poprzez bliskość z naturą

W dniu 9 listopada br. studenci polscy i zagraniczni UE Katowice wzięli udział w warsztatach z tworzenia lasów w słoiku. W ten niecodzienny sposób mogli spędzić wspólnie czas i wzmacniać swoje koleżeńskie więzi.

Warsztaty były nie tylko okazją do nauki o ekologii i pielęgnacji roślin, ale przede wszystkim świetną zabawą w grupie. Kontakt z naturą, przygotowywanie własnych ekosystemów, wspólne eksperymentowanie z roślinami i obserwowanie jak rozwijają się stworzone przez siebie lasy z pewnością wpłynie na samopoczucie studentów. 

Uczelnia doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ważnym aspektem jest zdrowie i dobra kondycja psychofizyczna studentów dlatego dąży do ich wsparcia, często w niestandardowy sposób. Jednym z takich pomysłów były właśnie warsztaty z tworzenia lasów w słoiku, które są kolejną z wielu inicjatyw realizowanych w ramach projektu realizowanego w Biurze Internacjonalizacji: "Feel good @UEKat".

Zachęcamy do śledzenia strony projektu, gdzie na bieżąco będą pojawiać się informacje dot. następnych wydarzeń.

Projekt "Feel good @UEKat - wsparcie dla poprawy kondycji psychofizycznej studentów zagranicznych UE Katowice" jest finansowany ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej NAWA w ramach programu "Welcome to Poland (2022)", łączna wartość projektu to 233 350,00 zł.

Galeria zdjęć

Dołącz do nas

Nasi partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3