Integracja studentów poprzez bliskość z naturą

W dniu 9 listopada br. studenci polscy i zagraniczni UE Katowice wzięli udział w warsztatach z tworzenia lasów w słoiku. W ten niecodzienny sposób mogli spędzić wspólnie czas i wzmacniać swoje koleżeńskie więzi.

Warsztaty były nie tylko okazją do nauki o ekologii i pielęgnacji roślin, ale przede wszystkim świetną zabawą w grupie. Kontakt z naturą, przygotowywanie własnych ekosystemów, wspólne eksperymentowanie z roślinami i obserwowanie jak rozwijają się stworzone przez siebie lasy z pewnością wpłynie na samopoczucie studentów.

Uczelnia doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ważnym aspektem jest zdrowie i dobra kondycja psychofizyczna studentów dlatego dąży do ich wsparcia, często w niestandardowy sposób. Jednym z takich pomysłów były właśnie warsztaty z tworzenia lasów w słoiku, które są kolejną z wielu inicjatyw realizowanych w ramach projektu realizowanego w Biurze Internacjonalizacji: "Feel good @UEKat".

Zachęcamy do śledzenia strony projektu, gdzie na bieżąco będą pojawiać się informacje dot. następnych wydarzeń.

Projekt "Feel good @UEKat - wsparcie dla poprawy kondycji psychofizycznej studentów zagranicznych UE Katowice" jest finansowany ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej NAWA w ramach programu "Welcome to Poland (2022)", łączna wartość projektu to 233 350,00 zł.

logotyp efmd
logotyp ceeman