Konkurs Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę magisterską

Zapraszamy do udziału w konkursie na najlepszą pracę magisterską organizowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W tym roku odbywa się 34 edycja tego wydarzenia, które ma na celu skierować uwagę studentów na istotne zagadnienia związane z miejscem Polski na arenie międzynarodowej oraz na kwestie dotyczące jej polityki zagranicznej. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Konkurs Ministra Spraw Zagranicznych dotyczy prac magisterskich, które zostały obronione w tym roku.

Temat pracy powinien obejmować jeden z 11 obszarów związanych z:

• priorytetami polskiej polityki zagranicznej i ich realizacją w wybranych dziedzinach lub regionach geograficznych;
  • stosunkami Rzeczypospolitej Polskiej z wybranym państwem, grupą państw lub regionem;
  • członkostwem Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej;
  • polityką Rzeczypospolitej Polskiej w dziedzinie rozbrojenia i bezpieczeństwa międzynarodowego;
  • polityką Rzeczypospolitej Polskiej na forum organizacji międzynarodowych i regionalnych;
  • zagadnieniami z zakresu prawa międzynarodowego;
  • polityką Rzeczypospolitej Polskiej wobec środowisk polonijnych;
  • promocją Rzeczypospolitej Polskiej za granicą, w tym polskiej kultury i nauki;
  • prawami człowieka w odniesieniu do polskiej polityki zagranicznej;
  • współpracą Rzeczypospolitej Polskiej w dziedzinie międzynarodowych stosunków ekonomicznych;
  • zagadnieniami z zakresu prawa międzynarodowego w odniesieniu do polskiej polityki zagranicznej.

Wysyłanie prac konkursowych odbywa się za pośrednictwem władz uczelni (z adresu instytucjonalnego), w której zostały obronione w terminie do 15 października br. (decyduje data wpływu do Ministerstwa) na adres: konkurs.ministra@msz.gov.pl wraz z dołączeniem:

• opinii promotora,
  • opinii recenzenta,
  • życiorysu autora zawierającego dane kontaktowe – numer telefonu, adres mailowy oraz do korespondencji.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród będzie miało miejsce do 31 grudnia br.

Pytania związane z konkursem można kontaktować się:

Więcej informacji oraz zarządzenie Ministra wraz z regulaminem znajduje się na stronie: gov.pl.

Dla zwycięzców zostały przygotowane atrakcyjne nagrody, a zwycięzca oprócz pieniężnego wynagrodzenia otrzyma również możliwość stażu w wybranej komórce organizacyjnej MSZ lub w placówce zagranicznej Ministerstwa.