Kurs języka polskiego dla studentów z Białorusi

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła konkurs na bezpłatny kurs języka polskiego dla studentów z Białorusi, którzy studiują lub planują studia w Polsce i którym język polski będzie potrzebny w trakcie studiów lub w pracy. To kolejna inicjatywa w ramach akcji "Solidarni z Białorusią".

Celem przedsięwzięcia jest pomoc w możliwie pełnym dostępie do wiedzy i w swobodnym kształtowaniu własnej ścieżki rozwoju akademickiego. Środkiem do osiągnięcia tego celu jest wzrost kompetencji językowych. Uczestnicy kursu nie tylko wzmocnią swoje kompetencje językowe, ale także poznają lepiej polską kulturę, obyczaje i historię. W tych obszarach nacisk będzie położony na zjawiska współczesne i na takie, które pozwalają lepiej zrozumieć Polaków, ich mentalność i świat wartości.

Zachęcamy do udziału wszystkich naszych studentów z Białorusi.

Nabór prowadzony do 15 października 2020 r. do godz. 15:00.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie NAWA.

Jednocześnie przypominamy, że nasz Uniwersytet, wraz z innymi polskimi uczelniami, dołączył do akcji "Solidarni z Białorusią", wspierając tym samym społeczność białoruską w tym trudnym dla nich czasie.