Przejdź do menu Przejdź do treści

Najmłodsi odkrywcy wiedzy na Uniwersytecie

16 maja 2025 roku mury Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach wypełnił dziecięcy śmiech i ciekawość - to uczniowie klasy pierwszej i drugiej Szkoły Podstawowej Maple Bear Katowice. Po serdecznym powitaniu mali goście wyruszyli na swój pierwszy wykład uniwersytecki, prowadzony przez dr. Piotra Hanusa z Katedry Logistyki Ekonomicznej, który z pasją opowiedział im o fascynującym świecie logistyki. Kolejnym przystankiem była Biblioteka Specjalistyczna - miejsce pełne książek, tajemnic i inspiracji, które tylko czekały, by zostać odkryte przez młodych odkrywców.

Niezapomnianym przeżyciem okazała się także wizyta w Zespole Pieśni i Tańca "Silesianie". Dzieci mogły nie tylko podziwiać tradycyjne instrumenty, takie jak lira czy trombita, ale również same spróbować na nich zagrać. Przymierzając barwne stroje ludowe, na moment przeniosły się w świat dawnych obyczajów i tańców, stając się częścią żywej tradycji.

W Welcome Point nasi mali goście mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe, rozmawiając po angielsku oraz słuchając prezentacji o uczelni - a wszystko to w atmosferze otwartości i przyjaznej akademickiej gościnności.

Zwieńczeniem tej wyjątkowej wizyty było zwiedzanie budynku Rektoratu, w tym dostojnego gabinetu JM Rektor oraz Sali Senackiej, gdzie zapadają ważne decyzje dla przyszłości uczelni. W patio budynku na dzieci czekała miła niespodzianka - uroczyste wręczenie certyfikatów uczestnictwa w pierwszych zajęciach na uniwersytecie przez prof. dr. hab. Wojciecha Dyducha, Prorektora ds. Kształcenia i Współpracy Międzynarodowej.

To był dzień pełen wrażeń, uśmiechów i pierwszych uniwersyteckich doświadczeń, które - kto wie - być może zainspirują niejednego małego gościa do powrotu na uniwersytet już w dorosłym życiu, tym razem w roli studenta.

Najmłodsi studenci wyruszyli w swoją pierwszą akademicką podróż w ramach projektu "Moja pierwsza wizyta na UE" organizowanego przez Centrum Kształcenia przez Całe Życie.

Galeria zdjęć

Najmłodsi odkrywcy wiedzy na Uniwersytecie

Galerię zdjęć rozpoczyna fotografia prof. dr. hab. Wojciecha Dyducha, Prorektora ds. Kształcenia i Współpracy Międzynarodowej ubranego w czerwoną togę i symbole Uczelni oraz przedstawiciela Szkoły Podstawowej Maple Bear Katowice. Na kolejnych zdjęciach widać uczniów klasy pierwszej i drugiej Szkoły Podstawowej Maple Bear Katowice, którzy odwiedzili w dniu 16 maja 2025 roku mury Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, rozpoczynając swoją podróż w budynku Rektoratu. Na kilku kolejnych zdjęciach uczniowie pozują dumnie z wręczonymi im dyplomami. Następnie dzieci ubrane w szkolne mundurki, na które składają się bluzy i koszulki w kolorze czerwonym z emblematem misia, wesoło idą korytarzami budynku CNTI. Widać chłopców i dziewczynki siedzące na Auli CNTI, wszyscy uważnie słuchają wykładu przygotowanego przez dr. Piotra Hanusa z Katedry Logistyki Ekonomicznej. Uczniowie wspólnie z dr. Piotrem Hanusem oraz opiekunkami rozwiązują kolejne zadania - rysując na kartkach, budując budowle z klocków, słuchając ciekawostek z życia uniwersyteckiej biblioteki, oraz odwiedzając prawdziwą salę wykładową. Panuje wesoła, pozytywna atmosfera, dzieci i prowadzący są uśmiechnięci i zaangażowani w powierzone im zadania.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp hr
logotyp bauhaus4
logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp eaie
logotyp cima
logotyp acca
logotyp ela
logotyp SAP University Alliances
logotyp progres3