Nasi Studenci laureatami olimpiady Zwolnieni z Teorii

23 kwietnia odbył się Wielki Finał już 2. edycji olimpiady Zwolnieni z Teorii. Konkurs zainicjowała organizacja Social Wolves, a polega on na szerzeniu idei tworzenia projektów społecznych oraz rozwoju licealistów i studentów pod względem praktycznych umiejętności zarządzania projektami. W tym roku wśród grona laureatów znaleźli się studenci naszego Uniwersytetu.

Olimpiadę ukończyło ponad 500 projektów. Wszystkie dotyczyły ważnych zmian postaw społecznych, które dokonywały się w całej Polsce. Podczas Wielkiego Finału nagrodzono aż dwa projekty, które zostały stworzone przez studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pierwszym z nich był "Out of Frame" – przedsięwzięcie, które miało na celu aktywizacje młodzieży w liceach miast Sosnowca i Katowic pod kątem bycia przedsiębiorczym, technik auto-motywacji, pracy w zespole oraz aby zaszczepić w młodych ludziach impuls do działania i osiągania własnych celów. W szkołach organizowane byłem interaktywne panele dyskusyjne ze znanymi osobistościami świata biznesu, polityki i działalności społecznej. Wiedza była konkretna, lecz atmosfera była bardzo przyjazna! Nasi studenci w postaci Marcina Sucheckiego oraz Pawła Grygierczyka byli współtwórcami projektu oraz zostali nagrodzeni Brązowym oraz Srebrnym Wilkiem za najlepszy projekt na Uczelni oraz najlepszy projekt w województwie.

Sukces świętują również organizatorzy Biegu Bohaterów! Katarzyna Piątek, Franciszek Olejnik i Michał Burda – nasi studenci działający w Organizacji Studenckiej PANEUROPA – zorganizowali 20. marca bieg charytatywny w Katowickim Parku Leśnym, gdzie ponad 150 biegaczy przebranych za superbohaterów pokonało 5-kilometrową trasę. Cały dochód z imprezy został przeznaczony na Hospicjum Cordis w Katowicach. Jury konkursu Zwolnieni z Teorii postanowiło docenić starania naszych studentów i przyznało im 2 Złote Wilki, czyli nagrody za najlepszy projekt w kraju w danych kategoriach (Zbiórka Charytatywna oraz Zdrowie i Sport). Na scenie gratulowali im m.in.: wicepremier Mateusz Morawiecki oraz przedstawiciele zarządu PZU i Banku Zachodniego WBK.

Gratulujemy zwycięzcom tych prestiżowych nagród i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych studentów!

"Bieg Bohaterów"

Laureaci projektu "Out of Frame"