Orientation Day dla zagranicznych studentów

17 lutego 2020 r. powitaliśmy 62 zagranicznych studentów, którzy przyjechali do Katowic z różnych zakątków świata, by rozpocząć naukę na naszym Uniwersytecie w semestrze letnim, w ramach różnego rodzaju programów wymian studenckich.

Studenci pochodzą z 18 krajów, takich jak: Belgia, Turcja, Włochy, Hiszpania, Niemcy, Portugalia, Korea Południowa, Tajwan, Słowacja, Rumunia, Słowenia, Francja, Bułgaria, Kazachstan, Ukraina, Łotwa, Kolumbia, oraz Węgry.

W ramach poniedziałkowego Orientation Day studenci zostali oficjalnie przywitani przez przedstawicieli Szkoły Studiów I i II Stopnia, Biura Współpracy Międzynarodowej oraz przez polskich studentów pełniących funkcję mentorów dla studentów zagranicznych. Ponadto studentom została przedstawiona prezentacja na temat bezpieczeństwa przeprowadzona przez przedstawicieli Straży Miejskiej.

Po zakończeniu oficjalnej części wydarzenia studenci wzięli udział w grach mających na celu integrację oraz zapoznanie studentów z naszą uczelnią. Ostatnim elementem programu dnia orientacyjnego był godzinny kurs dotyczący podstawowych polskich słów oraz wyrażeń.