Praktyczne zajęcia z Fotografii w mediach cyfrowych

W ramach prowadzonych przez mgr Barbarę Jendrzejczyk ćwiczeń z przedmiotu Pracownia: Fotografia w mediach cyfrowych, studenci Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej gościli praktyka - fotografa Rafała Opalskiego, który opowiedział o swojej fotograficznej pasji, trwającej już ponad 20 lat.

Rafał Opalski podkreślił, że istotna była jego tożsamość i obserwacja miasta. Spacerowanie z aparatem fotograficznym i uwiecznianie wielokrotnie tych samych miejsc w różnych porach dnia, czy porach roku, sprawiły, że wpadł na pomysł podzielenia się swoją twórczością za pomocą portalu IlikeZaglebie.pl.  Sosnowiczanin opowiedział również o "Przewodniku po żydowskim dziedzictwie Sosnowca", któremu towarzyszyła wystawa plenerowa Okna Czasu. Składała się ona z kolaży fotograficznych, na których archiwalne zdjęcia, połączono w całość z ujęciami tych samych miejsc we współczesnej odsłonie. Ponadto gość pokazał swoje portfolio, które ukazało wszechstronność jego zainteresowań. Rafał Opalski opowiedział o komercyjnych zleceniach, a także o jego osobistym projekcie fotograficznym, nad którym aktualnie pracuje.

Spotkanie było bardzo inspirujące dla studentów i pokazało im różne możliwości realizowania się w fotografii. Było również miłym akcentem kończącym semestr z tego przedmiotu.