Prestiżowe wyróżnienie dla AS Radia

Koniec roku z reguły jest czasem podsumowań – nie inaczej było i tym razem podczas 5. Jubileuszowej Krajowej Konferencji Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich (OFMA), która na początku grudnia odbyła się w Krakowie.


To właśnie tam podczas jubileuszowej gali OFMA, odbywającej się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, wyróżnienie dla AS Radia "za aktywną współpracę na rzecz popularyzacji wśród studentów podstaw wiedzy ekonomicznej i zagadnień związanych z bankowością, finansami, rynkiem pracy i cyberbezpieczeństwem" odebrał Bartosz Kuras, redaktor naczelny AS Radia, który wspólnie z zespołem koleżanek i kolegów przygotowuje program studenckiego radia internetowego: "Cieszymy się bardzo z faktu, że praca którą wykonujemy dostrzegana jest także poza murami Naszej Uczelni – w środowisku mediów akademickich czy organizacji zrzeszających te media, takich jak OFMA. Warto zaznaczyć, że AS Radio nie ma jeszcze nawet roku, a już tak prężnie działa na arenie ogólnopolskiej. Jako redakcja chcemy na pewno dalej iść w tym kierunku, pokazywać się nie tylko na Naszej Uczelni, ale też poza nią i wydaje mi się, że to wyróżnienie jest dowodem, że nam się to udaje. Jest również pięknym podsumowaniem naszej dotychczasowej pracy" – mówił po gali.

AS Radio rozpoczęło swoją działalność w marcu minionego roku – rozgłośnia tworzona jest przez studentów Szkoły I i II Stopnia Kolegium Informatyki i Komunikacji UE w Katowicach. Młodzi adepci dziennikarstwa, dzięki radiu mają możliwość poznawania warsztatu dziennikarskiego i doskonalenia medialnych umiejętności.

"Od samego początku było ważne, aby to radio grało i mówiło przede wszystkim do studentów, jednak jestem przekonana, że powinien je wyróżniać  program właśnie o profilu ekonomicznym. Trudno, aby tak nie było, wszak AS Radio jest częścią akademickiej społeczności i medium należącym do uczelni ekonomicznej" – mówi dr Anna Musialik-Chmiel, pełniąca obowiązki Kierownika Katedry Dziennikarstwa Ekonomicznego i Nowych Mediów, redaktor PR Katowice, opiekunka tego radiowego projektu.

Obok autorskich programów w AS Radiu słuchać można audycji ekonomicznych: "Ekonomia słowa" i "3 grosze o ekonomii" –  ta druga przygotowywana jest przez warszawskie Radio Kampus i obecnie wybrzmiewa na antenach 9 rozgłośni w największych ośrodkach akademickich w Polsce. Działania te wspiera Warszawski Instytut Bankowości, który od lat promuje programy edukacji ekonomicznej. Jest także od początku koordynatorem działań Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich.

Akademickie Studio Radiowe Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach nadaje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku usłyszeć można premierowe audycje jego redaktorów. Zapraszamy na stronę asradio.ue.katowice.pl, a także do obserwowania social mediów stacji – Instagram: @as.radio oraz Facebook: @ASradio.