Projekt "Gra o Karierę" na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach [relacja]

W dniach 6-10 marca 2023 roku Biura Karier w całej Polsce organizowały warsztaty, szkolenia, konferencje i inne wydarzenia pod wspólnym szyldem "Gra o karierę – Biuro Karier dla Ciebie". W ramach projektu Centrum Karier i Współpracy z Absolwentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zorganizowało dla studentów dwa wydarzenia.

6 marca 2023 roku odbyło się szkolenie on-line pt. "Dlaczego Planer Finansowy to zawód XXI wieku?" Prowadząca szkolenie – Roksana Śliwka z firmy Investment Partners S.A. – przedstawiła zagadnienia, które umożliwią uczestnikom szkolenia nabyć wiedzę nt.: podstaw zarządzania budżetem domowym, zasad podziału majątku gospodarstwa domowego, podstaw inwestowania oraz specyfiki pracy jako planer finansowy. Uczestnicy ww. szkolenia wzmocnili umiejętność oceny kondycji finansowej własnego gospodarstwa domowego oraz umiejętność podziału własnego majątku, zwiększając swoją świadomość finansową.

7 marca 2023 roku odbyło się spotkanie z oficerem katowickiej Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego pt. "Służba i ścieżki karier w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego". Spotkanie było okazją do zapoznania się z historią i specyfiką służby w szeregach ABW, a także do obalenia mitów i zrozumienia na czym polega bycie funkcjonariuszem oraz jak wygląda ścieżka rekrutacji do służby w ABW.

W trakcie ww. spotkania dr Monika Kućmierczyk – Kierownik Centrum Karier i Współpracy z Absolwentami – przybliżyła zgromadzonym działania jakie podejmuje biuro karier naszej Uczelni, aby ułatwić studentom i absolwentom: budowanie relacji i kontakt z potencjalnymi pracodawcami, rozwój kompetencji cenionych na rynku pracy czy znalezienie odpowiedniej pracy, stażu czy praktyk.

Hasłem przewodnim tegorocznej GoK było: "Etat czy własna firma – wybierz swoją drogę kariery".

Dziękujemy partnerom merytorycznym i wszystkim uczestnikom za udział w "Grze o Karierę".