Spotkanie z ekspertem [relacja]

6 marca br. w sali 2/19 CNTI odbył się wykład prof. Reggiego Hooghiemstra na temat społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju w kontekście zmian klimatu. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem studentów.

W spotkaniu z prof. Reggiem Hooghiemstrem brała udział duża grupa studentów. Wykład miał charakter interaktywny, prowadzący przedstawiał poszczególne zagadnienia związane m.in. z definicją społecznej odpowiedzialności biznesu oraz wpływem dyrektora generalnego na CSR omawiając je w oparciu o przykłady osób znanych studentom oraz własne doświadczenie. Uczestnicy chętnie odpowiadali na pytania i aktywnie brali udział w dyskusji, przedstawiając ciekawe rozwiązania różnego rodzaju problemów.

Prof. Reggie Hooghiemstra jest specjalistą z University of Groningen, w dziedzinie raportowania niefinansowego oraz ładu korporacyjnego.

Wykład był realizowany w ramach projektu "ECOnomics4Climate Learning from Masters: prof. Reggie Hooghiemstra (Ucząc się od mistrzów: Prof. Reggie Hooghiemstra)", który został dofinansowany przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię w ramach Programu "Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki" w latach 2022-2024.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie ue.katowice.pl.