Studenci będą uczyć się efektywnie

W dniu 19 kwietnia 2024 r. odbyły się warsztaty rozwijające techniki efektywnego uczenia się dla studentów. Głównym celem spotkania było dostarczenie wiedzy na temat efektywnego uczenia się i szybkiego przyswajania wiedzy.

Dzięki rozwojowi umiejętności szybszego zapamiętywania informacji oraz poznaniu sposobów na zwiększenie motywacji i koncentracji, uczestnicy kursu mieli możliwość nabrania większej pewności siebie, a co za tym idzie poprawy kondycji psychicznej. Szkolenie w języku angielskim prowadził Pan Andrzej Butra, trener, doradca biznesu, coach i mentor z firmy Effect.

Warsztaty składały się z krótkiej części teoretycznej i zajęć praktycznych w grupach. Na koniec zajęć każda z grup miała możliwość przedstawienia efektów swojej pracy dotyczącej tematyki spotkania warsztatowego.

W warsztatach wzięli udział polscy i zagraniczni studenci, z takich krajów jak: Turcja, Włochy, Indie, Azerbejdżan, Wietnam, Tanzania. Wszyscy otrzymali  certyfikaty potwierdzające swoje nowo nabyte umiejętności oraz materiały szkoleniowe.

Warsztaty były zorganizowane w ramach projektu "Feel good @UEKat" - wsparcie dla poprawy kondycji psychofizycznej studentów zagranicznych UE Katowice", współfinansowanego ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej NAWA w ramach programu "Welcome to Poland (2022)".

Zachęcamy do śledzenia strony projektu, gdzie już niebawem pojawią się informacje o kolejnym warsztacie, które odbędzie się maju. Uczestnicy spotkania dowiedzą się wtedy jak radzić sobie ze stresem związanym zarówno ze studiowaniem jak i życiem prywatnym.