Przejdź do menu Przejdź do treści

Studenci Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej eksperymentują na zajęciach

Na #UEKatowice studenci otrzymują nie tylko bogatą wiedzę teoretyczną, ale mają również okazję przyglądać się jak może być ona wykorzystywana w praktyce. Na Uczelnię są zapraszani goście, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem. Na zajęciach z przedmiotu: Przemiany kulturowe i społeczne we współczesnym świecie, studenci Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej spotkali się z Jędrzejem Siwkiem.

Jędrzej Siwek jest praktykiem, artystą dźwiękowym, na zajęciach z przedmiotu: Przemiany kulturowe i społeczne we współczesnym świecie, opowiedział studentom Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej i pokazał na czym polega muzyka eksperymentalna.

Uczestnicy zajęć dowiedzieli się m.in. o roli storytellingu na przykładzie albumu "Music for Glass" oraz potrzebie tworzenia kontekstu w podejmowanych działaniach. Jędrzej Siwek wspomniał również o poszerzaniu kompetencji w ramach już zdobytych umiejętności, rozglądaniu się na boki i ciekawości, którą warto pielęgnować w życiu.

W części praktycznej studenci wraz z gościem eksperymentowali ze szkłem użytkowym. Mogli poznać proces twórczy "Music for Glass", biorąc w nim udział. W intuicyjny sposób uczestnicy wydobywali dźwięki kieliszków, wazonu, pucharka na lody, czy talerza. Wśród artefaktów, realizacje według projektów Eryki i Jana Drostów, czyli klasyka polskiego dizajnu, jeśli chodzi o szkło użytkowe.

Twórczy kontakt z muzyką, nawet abstrakcyjną, przypadkową, nieoczywistą, lecz własną zmienia wszystko. Potrzeba ekspresji solo i kolektywnej jest ogromna. Mam nadzieję, że te zajęcia były dla studentów inspirujące i zapadną w ich pamięci.

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć autorstwa mgr Barbary Jendrzejczyk.

Dołącz do nas

Nasi partnerzy