Studenci na zajęciach z Transportu poznają aplikację do planowania załadunku

We współczesnym świecie, gdzie czas i pieniądze odgrywają ważną rolę, szybkie wykonywanie usług, szczególnie w branży TSL, jest kluczowe. Aby spełniać wysokie standardy, wiele firm zwraca się w stronę nowych technologii. Mają one usprawnić pracę, a także procesy zachodzące w przedsiębiorstwie. Dlatego umiejętność ich wykorzystywania od początku kariery może przynieść wiele korzyści.

Dzięki współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach z Goodloading, studenci nauczą się wspierać technologią przy obliczeniach towarzyszących planowaniu załadunku i organizacji czasu podczas wykonywania codziennych zadań w przyszłej pracy.

Czym jest Goodloading?

Goodloading jest aplikacją wspierającą specjalistów branży TSL przy planowaniu załadunku. Oparty jest na algorytmie obliczającym najbardziej efektywne rozłożenie towaru i wykorzystanie największej ilości dostępnej przestrzeni. Dzięki wizualizacji 3D użytkownik jest w stanie dokładnie zobaczyć, jak załadunek mógłby wyglądać w rzeczywistości. Do tego pod wizualizacją załadunku widoczne jest podsumowanie projektu, gdzie znajdują się kluczowe dane:

• LDMy,
  • ilość załadowanych i niemieszczących się ładunków wraz z ich wagą,
  • wolna i zajęta przestrzeń,
  • objętość załadunku.

Dodatkowo aplikacja posiada takie funkcje jak:

• możliwość załadowania kilku naczep jednocześnie,
  • sprawdzanie nacisku na osie,
  • rekomendowanie najbardziej odpowiedniej przestrzeni dla danego ładunku,
  • udostępnianie projektu do wglądu za pomocą pliku PDF lub linku.

Co zyskują studenci?

Na zajęciach studenci poprzez rozwiązywanie zadań będą uczyć się pracy z popularnym w branży programem. Dzięki uzyskaniu praktycznych umiejętności, w przyszłości będzie im łatwiej zaplanować efektywny i bezpieczny załadunek.

Umiejętność posługiwania się narzędziem Goodloading to dodatkowe kompetencje, ważne i atrakcyjne dla przyszłych pracodawców. Studenci znający działanie programu będą mogli w przyszłości w krótkim czasie przygotować projekt i udostępnić go dalej, co także zwiększa ich produktywność.