Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach docenieni za pracę w ramach wolontariatu

Trójka studentów 3. roku na kierunku Zarządzanie została wyróżniona wśród liderów ogólnopolskiego projektu Helpers’ Generation za najlepszą aktywność w Polsce w ramach akcji polegającej na rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Za swoje działania zostali nagrodzeni stażem w Fundacji DKMS.

Akcja Helpers’ Generation odbyła się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach w dniach 6-8 oraz 10 grudnia 2022 r. Polegała na rejestracji potencjalnych dawców szpiku pod patronatem Fundacji DKMS. Jest to ogólnopolski studencki projekt, który od 2013 zrzesza studentów w całej Polsce wokół idei dawstwa szpiku.

W tegorocznej edycji projektu wzięło udział ponad 50 uczelni z całej Polski, w tym UE Katowice oraz ponad 90 studenckich liderów. Koordynacją projektu na naszej Uczelni zajęła się trójka liderów w składzie: Beata Kropielnicka, Piotr Królak oraz Patryk Krawczuk z kierunku Zarządzanie. Przez cztery bardzo intensywne dni wspólnymi siłami wolontariuszy oraz liderów udało się zarejestrować 261 potencjalnych dawców szpiku. Działania studentów Uniwersytetu okazały się być najlepsze w Polsce, w wyniku czego Fundacja DKMS nagrodziła liderów stażem w Warszawie. 

Inicjatywa ta pokazuje, że każdy może zaangażować się w czynienie dobra. Dzięki temu projektowi wiele osób zacieśniło więzi znajomości i zdobyło bardzo cenne doświadczenia na przyszłość, a każdy potencjalny zarejestrowany dawca, to być może jedno uratowane ludzkie życie.