Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach najlepsi w międzynarodowym konkursie

W dniach 25-29 kwietnia 2022 r. w Universite de Lille (Francja) odbyła się XXVII Międzynarodowa Konferencja Euroweek, w ramach której 99 studentów z 14 krajów przedstawiało projekty badawcze przygotowywane od listopada 2021 r. w sześcioosobowych, międzynarodowych zespołach, pod kierunkiem nauczycieli ze swoich uczelni.

Miło nam poinformować, że studentki Natalia Krzynówek i Inessa Alaverdyan (International Business) zdobyły I nagrodę za najlepszy projekt pt. "CSR-oriented responsible leadership during Covid-19" przygotowany pod kierunkiem prof. dr hab. Wojciecha Dyducha i mgr Magdaleny Dominiczewskiej (Katedra Przedsiębiorczości). W projekcie uczestniczyli również studenci z Niemiec i Belgii.

Z kolei studentki Paulina Gwóźdź i Anna Sikora (Finance and Accounting for Business) zdobyły drugą nagrodę za projekt pt. "Product innovation and design - Smart garbage", przygotowany pod przewodnictwem prof. Nicolasa Classensa (Belgia). W projekcie uczestniczyli studenci z Belgii i Francji.

Konferencja Euroweek połączona z rywalizacją o najlepsze studenckie projekty badawcze odbywa się cyklicznie w ramach sieci uczelni PRIME Networking, a co roku jej gospodarzem jest inna uczelnia członkowska. W bieżącym roku konferencja odbywała się pod hasłem "Design and Corporate Social Responsibility". Studenci pracowali w międzynarodowych, sześcioosobowych grupach nad projektami naukowymi, które następnie zostały zaprezentowane stacjonarnie podczas tygodniowej konferencji w Lille. Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zaangażowani byli w 2 projekty naukowe, które zostały poddane ocenie jury złożonemu z przedstawicieli zagranicznych uczelni i konkurowały z innymi projektami o wyróżnienia. Wśród kryteriów oceny znalazły się: naukowy profil projektu (academic content), prezentacja projektu (presentation skills) oraz interakcja z widownią (interaction).

Naszym studentkom oraz nauczycielom serdecznie gratulujemy!