Sukces Studentów kierunku International Business w międzynarodowej grze symulacyjnej Markstrat

W dniach od 26 do 30 kwietnia br. 10 studentów kierunku International Business reprezentujących Koło Naukowe IB działające przy Katedrze Badań Konsumpcji pod opieką dr hab. Justyny Matysiewicz, prof. UE, mgr Marty Grybś-Kabocik oraz prof. dr hab. Sławomira Smyczka, wraz z przedstawicielami z uczelni z Belgii, Bułgarii, Hiszpanii, Francji, Niemiec, Rosji, Słowacji, Szwajcarii oraz Włoch, brało udział w grze marketingowej Markstrat, której głównym organizatorem był Universidad Cardenal Herrera z hiszpańskiej Walencji. W tej edycji gry Markstrat studenci Uczelni zdobyli srebrne i brązowe medale!

W tym roku ze względów epidemiologicznych gra symulacyjna została zorganizowana w trybie zdalnym.    W trakcie Markstrat studenci pracowali w międzynarodowych grupach podzielonych na cztery branże, nadzorowane przez wykładowców i tutorów. Dzięki symulacjom komputerowym mogli zdobyć praktyczną wiedzę dotyczącą podejmowania strategicznych decyzji marketingowych dla firm działających w warunkach globalnej konkurencji. O sukcesie grupy decydował zarówno wynik finansowy i udziały w rynku, jak również umiejętności pracy w grupie oraz zdolności prezentowania osiągniętych wyników.

Wysiłek i bardzo dobre przygotowanie naszych studentów zaowocowały sukcesem i zdobyciem w poszczególnych branżach srebrnego medalu przez Monikę Działo i Tomasza Hanysek. Natomiast Aleksandra Gąska, Dominika Kielesz, Marta Torchała, Maja Zagata, Remigiusz Jander, Lawrence Rhein, Harmeet Singh oraz Filip Waluś zdobyli w swoich branżach medale brązowe.

Organizatorzy ponadto docenili naszych studentów za dużą wiedzę na temat funkcjonowania biznesu międzynarodowego, wysokie kompetencje miękkie, a także rzetelną pracę, bardzo duże zaangażowanie w realizację gry Markstrat oraz otwartość na współpracę w środowisku wielokulturowym.

Wszystkim studentom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, w szczególności w realiach prawdziwego globalnego rynku!