Przejdź do menu Przejdź do treści

Sukcesy studentów Uniwersytetu podczas Integracyjnych Mistrzostw Polski w pływaniu

W dniach 13-15 maja 2022 r. na pływalni Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyły się Integracyjne Mistrzostwa Polski w Pływaniu organizowane przez AZS. Studenci naszego Uniwersytetu wywalczyli w sumie 8 medali i zajęli IV miejsce w klasyfikacji generalnej.

Do startu w Integracyjnych Mistrzostwach Polski w pływaniu zgłosiło się około 80 zawodników. Naszą uczelnię reprezentowało 7 studentów: Klaudia Holzenbecher, Klaudia Klocek, Dominika Malinowska, Robert Nowicki, Daniel Pilarski, Gabriela Prasoł oraz Wiktoria Waloszczyk.

Na podium stanęli:

• Klaudia Holzenbecher: złoto 25 m stylem dowolnym, brąz 50 m stylem dowolnym w kategorii R2
  • Klaudia Klocek – dwukrotne złoto: 25 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym (kategoria L)
  • Robert Nowicki: dwukrotnie brąz - 25 m stylem dowolnym, 50 m stylem klasycznym w kategorii R
  • Daniel Pilarski: srebro - 50 m stylem klasycznym w kategorii R4
  • Gabriela Prasoł: srebro - 50 m stylem klasycznym w kategorii I

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach wywalczyli łącznie 8 medali i zajęli IV miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!