Świąteczna impreza dla studentów i doktorantów zagranicznych

16 grudnia mieliśmy przyjemność spędzić wyjątkowy czas z naszymi międzynarodowymi studentami oraz doktorantami. Nasi goście mieli okazję skosztować tradycyjnych polskich potraw, a także poznać bliżej polskie tradycje bożonarodzeniowe. Naszym gościem specjalnym był Prorektor ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Sławomir Smyczek.

Studenci i doktoranci mieli okazję poznać i zaśpiewać polskie kolędy, spróbować świątecznych potraw, jak m.in barszcz z krokietem, makowiec czy sernik. Ponadto poznali związane ze świętami zwyczaje takie jak: oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, puste miejsce przy stole na niespodziewanego gościa, dekorowanie choinki, czy dzielenie się opłatkiem. Spotkanie było również niepowtarzalną okazją do poznania świątecznych obyczajów m.in w Ukrainie, we Francji czy w Meksyku.

Specjalne życzenia od całej społeczności akademickiej złożył osobiście na ręce zagranicznych studentów, doktorantów oraz polskich uni buddies Prorektor Sławomir Smyczek.

Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy w różnych językach. Mamy nadzieję, że te wydarzenie na długo pozostanie w sercach naszych studentów i doktorantów.