Światowe Forum Miejskie w Katowicach poszukuje wolontariuszy

W dniach od 26 czerwca (niedziela) do 30 czerwca (sobota) w Katowicach odbędzie się 11. Sesja Światowego Forum Miejskiego (WUF11) pod hasłem "Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości". Do organizacji tego międzynarodowego wydarzenia niezbędne jest zaangażowanie wolontariuszy.

Word Urban Forum odbywa się co dwa lata i jest poświęcone zrównoważonej urbanizacji oraz polityce miejskiej. Ta międzynarodowa i prestiżowa konferencja organizowana jest przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Osiedli Ludzkich (UN Habitat) powołany przez ONZ. Na wydarzenie do Katowic przybędzie ponad 20 000 tysięcy uczestników z różnych krajów reprezentujących m.in. rządy, miasta oraz organizacje pozarządowe. Dlatego organizatorzy potrzebują wielu rąk do pomocy.

Wolontariusze będą zajmować się: 

  • wsparciem uczestników w zakresie udziału w panelach dyskusyjnych,
  • pomocą podczas poruszania się po terenie wydarzenia,
  • udzielaniem informacji uczestnikom konferencji.

Przed rozpoczęciem wydarzenia wolontariusze odbędą 18 czerwca (sobota) w Katowicach obowiązkowe szkolenie. Po wydarzeniu każdy z nich otrzyma m.in. unikatowy certyfikat wydany przez ONZ.

Rekrutacja składać się będzie z dwóch etapów:

  • wypełnienie i przesłanie formularza (czas do 8 maja do północy),
  • indywidualna rozmowa.

Na wolontariat może zapisać się osoba, która w dniu 1.05.2022 będzie miała ukończone 18 lat oraz posiada znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.slaskie-wolontariat.org.pl lub wuf11.katowice.eu oraz na Facebooku

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy kontaktować się z Panem Bartoszem Kordalą z Regionalnego Centrum Wolontariatu: