Szkolenie on-line "Rozwój kompetencji horyzontalnych z EURAXESS"

Regionalny Punkt Kontaktowy PR UE w Szczecinie zaprasza na szkolenie on-line dla studentów, doktorantów, młodych i doświadczonych naukowców zainteresowanych narzędziami do rozwoju kompetencji horyzontalnych (miękkich).


Obrazek przedstawia kobietę uczestniczącą w konferencji online.

Planowanie kariery i rozwoju zawodowego to proces wymagający autorefleksji, analizy własnych – mocnych i słabych – stron oraz potencjalnych zagrożeń, pojawiających się podczas pokonywania kolejnych kroków.

Kluczem do sukcesu na tej drodze jest umiejętność zaprezentowania zestawu swoich kompetencji oraz sposobu w jaki sprawiają one, że jesteśmy idealnymi kandydatami na dane stanowisko.

W rozwoju naukowym lub podczas przygotowywania CV łatwo jest skupić się wyłącznie na certyfikatach, szkoleniach i doświadczeniu, czyli na umiejętnościach twardych (czasem zwanych technicznymi). Dużo trudniej jest zdefiniować i zademonstrować umiejętności miękkie – określane jako kompetencje horyzontalne – mówiące więcej o osobowości, sposobie organizacji pracy czy radzenia sobie ze stresem.

Podczas szkolenia uczestnikom zostanie zaprezentowany wachlarz bezpłatnego pakietu narzędzi do identyfikacji, oceny i rozwoju umiejętności horyzontalnych:

  •         aplikacja mobilna ECP,
  •         arsenał badacza RDF Vitae,
  •         kwestionariusz temperamentu wg Florence Littauer
  •         narzędzia wspomagające rozwój kariery portalu EURAXESS.


Szkolenie on-line poprowadzi Pani Agnieszka Aloksa, konsultant Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE. 

Dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie.