Test Wiedzy Ekonomicznej 2022 [relacja]

Test Wiedzy Ekonomicznej to projekt, który powstał w ramach Forum Uczelni Ekonomicznych zrzeszających 5 największych uczelni ekonomicznych w Polsce. Wydarzenie zostało objęte patronatem JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prof. dr hab. inż. Celiny M. Olszak oraz Prezydenta Miasta Katowice. 9 listopada w Auli CNTI odbył się I etap Testu, w którym wzięło udział kilkudziesięciu studentów z naszego regionu. Uczestników wydarzenia powitał oficjalnie Prorektor ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Sławomir Smyczek. Słowa otuchy studentom dodała także Przewodnicząca Forum Uczelni Ekonomicznych - Paulina Morawska.

Podczas Testu Wiedzy Ekonomicznej studenci mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu szeroko pojętej ekonomii w 5 blokach tematycznych takich jak:

• Ubezpieczenia i podatki,
  • Rachunkowość, audyt, inwestycje,
  • Marketing i społeczna odpowiedzialność biznesu,
  • Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze,
  • Gospodarka cyfrowa.

Oprócz posiadanej wiedzy, liczy się także czas, w którym udzielane są odpowiedzi na pytania. Test przeprowadzany jest na Kahoocie.

Test dzieli się na dwa etapy:

• ETAP I - regionalny, odbywający się 9 listopada 2022 r.
  • ETAP II - finał ogólnopolski, który odbywa się 26 listopada 2022 r.
    W tym etapie 5 najlepszych uczestników z każdego miasta, będzie mogła zmierzyć się ze sobą w Wielkim Finale, który w tym roku odbędzie się we Wrocławiu.

Finaliści I etapu w regionie Katowice:

• I miejsce: Dawid Taszarek,
  • II miejsce: Marcin Bloch,
  • III miejsce: Daniel Niemiec,
  • IV miejsce: Rafał Domek,
  • V miejsce: Magda Jasica.

Więcej informacji można uzyskać odwiedzając wydarzenie na Facebooku, pisząc bezpośrednio do Parlamentu Studenckiego #UEKatowice lub poprzez kontakt z koordynatorem projektu. Koordynatorem etapu regionalnego, odbywającego się na naszej uczelni jest Marcin Popiel - marcin.popiel@ps.uekat.pl.

Galeria zdjęć z wydarzenia