Trwa rekrutacja do międzynarodowego projektu dla studentów i doktorantów

Projekt skierowany jest do studentów i doktorantów. Jego celem jest podjęcie próby przeciwdziałania tendencjom eurosceptycznym poprzez wskazanie na obszary potencjalnej współpracy krajów Grupy Wyszehradzkiej.

Warsztaty projektowe dla studentów i doktorantów

W ramach projektu "Visegrad Group Cooperation within the EU: Challenging the Rise of Euroscepticism" odbędą się 4 warsztaty, w których mogą wziąć udział studenci oraz doktoranci polskich i zagranicznych uczelni. Aktualnie trwa nabór na dwa pierwsze warsztaty. Termin zgłoszeń upływa 14 marca 2021 roku.

Więcej informacji dotyczących rekrutacji można znaleźć na stronie.

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najlepszą pracę licencjacką lub magisterską na temat pozycji krajów Grupy Wyszehradzkiej w Unii Europejskiej. Do konkursu można zgłaszać prace dyplomowe, które zostały obronione w latach 2020-2022 na uczelniach wyższych w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Obszar tematyczny prac powinien dotyczyć analizy pozycji wszystkich lub wybranych krajów Grupy Wyszehradzkiej w strukturach Unii Europejskiej, a także gospodarczej, politycznej lub społecznej współpracy między tymi krajami.

Więcej informacji na temat konkursu.

Wszystkie informacje o projekcie dostępne na stronie oraz Facebooku.

Projekt jest finansowany przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki i realizowany przez cztery uczelnie publiczne: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (partner koordynujący), Uniwersytet Mendla w Brnie, Narodowy Uniwersytet Służb Publicznych w Budapeszcie i Uniwersytet Ekonomiczny w Bratysławie.