Tydzień Integracyjny dla studentów zagranicznych

W poniedziałek 27 września br. rozpoczął się Tydzień Integracyjny dla anglo- i polskojęzycznych studentów zza granicy studiujących na naszej Uczelni zarówno w ramach wymiany studenckiej, jak i na studiach I i II stopnia. W uroczystym otwarciu wydarzenia wziął udział Prorektor ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej.

Będziemy gościć ponad 200 nowych studentów z 45 krajów. Podczas całego tygodnia będą oni mieli okazję poznać region i miasto, m.in. podczas Gry Miejskiej, spaceru po Nikiszowcu czy zwiedzaniu Muzeum Śląskiego. W czasie Dnia Info dowiedzą się natomiast o zasadach studiowania - co, jak i gdzie załatwić na Uczelni. Czekają na nich pokazowe zajęcia z j. polskiego. Wezmą również udział w imprezach integracyjnych ze studentami polskimi, którzy podjęli się roli UniBuddy.

Kulminacyjnym wydarzeniem Tygodnia Integracyjnego będzie Wioska Globalna, podczas której studenci zaprezentują swoje narodowe stroje, tańce, potrawy i napoje. Będą też mieli okazję do spróbowania polskich pierogów, żurku i domowej szarlotki przygotowanej przez polskich studentów. W tym roku to wyjątkowe międzynarodowe wydarzenie odbędzie się w nowo otwartym najnowocześniejszym w Katowicach akademiku BaseCamp, który mieści się w pobliżu naszego kampusu.

Witamy wszystkich serdecznie w naszej Alma Mater!