Uczelniana Platforma e-Learningowa Moodle zaktualizowana

Z początkiem września Uczelniana Platforma e-Learningowa - Moodle została zaktualizowana do najnowszej wersji systemu 3.9. Sprawdź, jakie funkcje oferuje nowa, ulepszona platforma.


Aby skorzystać z nowej platformy po zalogowaniu (konto w uekat) należy zaakceptować regulamin oraz politykę prywatności UE.

Lista najważniejszych zmian w Moodle 3.9:

 • ulepszono sposób filtrowania użytkowników w systemie,
 • ulepszono wygląd wyboru i dodawania aktywności oraz zasobów – z możliwością zaznaczania z nich ulubionych (poprzez wybór gwiazdki),
 • zwiększono funkcjonalność niektórych pytań w quizie,
 • udoskonalono integrację z MoodleNet,
 • dodano obsługę odznak – Open Badges 2.1,

Dołożyliśmy wszelkich starań aby zachować Państwa dotychczasowe kursy, dane oraz ustawienia. Niemniej aktualizacja dotyczyła kilkunastu tysięcy kont oraz setek zajęć i modułów, stąd w przypadku zauważenia wszelkich nieprawidłowości prosimy o kontakt mailowy: upl@ue.katowice.pl lub telefoniczny z administratorami odpowiedzialnymi za serwis, tj.: 

Dariusz Dubiel
Starszy Administrator Systemu
dariusz.dubiel@ue.katowice.pl
+48 32257-7649

Delfina Bujałkowska
Starszy Administrator Systemu
delfina.bujalkowska@ue.katowice.pl
+48 32257-7657

Więcej informacji o zmianach w Moodle 3.9

Pełna integracja z H5P

H5P to darmowa aplikacja online (open source), która pozwala na samodzielne tworzenie interaktywnych i nowoczesnych treści. Dzięki H5P można tworzyć różne formy materiałów e-learningowych np.: dynamiczne prezentacje, wykresy, interaktywne wideo, wirtualne spacery, ankiety, gry, quizy, fiszki i wiele innych. Co ważne nie jest wymagana znajomość dodatkowych narzędzi i języków programowania.

Dodano nowy moduł: Kwestionariusz

Moduł Kwestionariusza pozwala tworzyć ankiety zawierające różnego typu pytania, w celu zebrania informacji od użytkowników.

Pełna integracja platformy Moodle z przeglądarką SEB

Safe Exam Browser to Środowisko przeglądarki internetowej do bezpiecznego przeprowadzania Egzaminów Online. Oprogramowanie zmienia tymczasowo dowolny komputer w bezpieczną stację roboczą. Kontroluje dostęp do zasobów, takich jak funkcje systemowe, inne strony internetowe i aplikacje, i zapobiega wykorzystywaniu nieautoryzowanych zasobów podczas egzaminu.

Planujemy:

W przyszłości planowana jest integracja Platformy z BigBlueButton - systemem do konferencji online dla edukacji zdalnej. Planowane uruchomienie platformy: Październik 2020

BigBlueButton to internetowy system wideokonferencji, który umożliwia w czasie rzeczywistym udostępnianie dźwięku, obrazu z kamery, filmów wideo, prezentacji, tablicy czy ekranu własnego komputera.

Dodatkowe informacje

Najważniejsze funkcje BBB to:

 • Wideo: pokaż się innym! Udostępniaj obraz z kamery, pokaż swój pulpit, rysuj po tablicy albo wyświetlaj prezentacje. To zależy od Ciebie, co pokażesz swoim słuchaczom.
 • Audio: daj się usłyszeć! Korzystaj z wysokiej jakości dźwięku o niskim opóźnieniu.
 • Tablica: kreda to już przeszłość! Rysuj, zapisuj, zmazuj i znowu rysuj - wytłumacz graficznie co masz na myśli.
 • Prezentacje: powerpoint! Udostępniaj prezentacje, omawiaj je slajd po slajdzie.
 • Udostępnianie pulpitu: pokaż, co robisz! Udostępnij widok z aplikacji lub przeglądarki.
 • Czat: każdy ma głos! Prowadź ze słuchaczami dyskusję, niech się wypowiedzą na dany temat.

BigBlueButton działa na każdym urządzeniu (komputer, tablet, telefon) i na każdej nowoczesnej przeglądarce (Chrome, Firefox, Edge). W każdym miejscu i o każdej porze.

Zaloguj się do platformy Moodle