University Management Accounting Day 2022 [relacja]

9 listopada wszyscy studenci zainteresowani rozwojem kariery w finansach i biznesie uczestniczyli w kolejnej edycji University Management Accounting Day. Spotkanie otworzyła koordynator Programu CIMA – dr Aleksandra Ferens, następnie gości przywitał i zachęcił do udziału w Programie Dziekan Wydziału Finansów prof. dr hab. Andrzej Piosik.

UMAD 2022 rozpoczęło się od wykładu pt. "Rachunkowość zarządcza – unikalne połączenie umiejętności technicznych oraz wiedzy z zakresu strategii biznesowej, finansów i zarządzania z udziałem eksperta CIMA" - Jana Prystackiego ACMA, CGMA.

Jan Prystacki ACMA, CGMA - Kwalifikację Profesjonalną CGMA i członkostwo w CIMA uzyskał w 2014 roku. Przez ostatnie 18 lat pracował na różnych stanowiskach w finansach. Posiada doświadczenie w zakresie rachunkowości, sprawozdawczości finansowej i kontroli finansów. Jego role obejmowały znaczące partnerstwo biznesowe i wsparcie analityczne dla wyższej kadry zarządzającej. Obecnie jest Zastępcą Dyrektora Finansowego i Kontrolerem Finansowym w State Street – wiodącej globalnej organizacji świadczącej  usługi finansowe dla inwestorów instytucjonalnych. Aktywnie działa na rzecz rozwoju profesji finansowej, od 2022 roku jest członkiem komitetu członkowskiego AICPA & CIMA na Europę Środkową i Środkowo-Wschodnią.

University Management Accounting Day był również okazją, aby dowiedzieć się więcej o Programie CIMA na Uczelni. korzyści z udziału w Programie przestawił Przedstawiciel CIMA na Europę Paweł Rozen.

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, którzy ukończą w ramach Programu wszystkie wymagane przedmioty otrzymują zwolnienia z niektórych egzaminów CIMA, a po zdaniu zewnętrznego egzaminu końcowego mogą zdobyć dyplom CIMA na dwóch poziomach (Certyfikatu i Operacyjnym). Nie czekaj z decyzją – rekrutacja do Porgramu CIMA na Uczelni właśnie trwa. Dowiedz się więcej na www.cimauczelnie.pl.

Association of International Certified Professional Accountants, reprezentujące AICPA & CIMA, działa na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 689 000 członków i studentów American Institute of CPAs (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) ze 196 krajów i terytoriów. Jest światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej.

Założony w 1919 r. The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej.

Specjaliści z dyplomem CIMA pracują w samym sercu biznesu. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem w dziedzinie finansów.