Przejdź do menu Przejdź do treści

Uroczyste wręczenie pierwszych dyplomów absolwentom programu Mercuri

10 marca br. w hiszpańskiej Walencji na Universidad CEU Cardenal Herrera odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów pierwszym absolwentom unikatowego, międzynarodowego programu studiów European Master in Customer Relationship Marketing (Mercuri).

Mercuri to dwuletnie studia magisterskie, które odbywają się w czterech różnych krajach: Polsce, Francji, Niemczech i Hiszpanii. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Universite Grenoble Alpes, Technischen Hochschule Aschaffenburg i Universidad CEU Cardenal Herrera w Walencji w 2020 roku połączyły siły, aby stworzyć nowy wspólny program studiów magisterskich obejmujący cztery semestry – każdy semestr jest realizowany na innej uczelni i w innym kraju. Obrony pierwszych prac magisterskich odbyły się w dniach 19-20 września 2022 roku.

Wszystkich zgromadzonych absolwentów, przedstawicieli ich rodzin i przyjaciół, a także obecnych studentów pierwszego i drugiego roku programu Mercuri powitali w reprezentacyjnej auli Palacio Colomina: prof. Chirag Sheth - Prorektor ds. Internacjonalizacji Universidad CEU Cardenal Hererra, jako uczelni goszczącej oraz prof. Sławomir SmyczekProrektor ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej, jako przedstawiciel Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, będącego liderem konsorcjum programu Mercuri.

Absolwenci otrzymali z rąk: 

  • prof. Justyny Matysiewicz dyplom Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach,
  • prof. Marie-Laure Gavard-Perret dyplom Universite Grenoble Alpes, 
  • prof. Francisco Suey Perez dyplom Universidad CEU Cardenal Hererra oraz
  • prof. Alexandy Angress wspólny certyfikat ukończenia programu European Master in Customer Relationship Marketing.

Dyplom z numerem jeden otrzymała pochodząca z Brazilii Ana Carolina Adamson Correa.

Uroczystość wręczenia dyplomów została poprzedzona dwudniowymi warsztatami dla studentów programu Mercuri studiujących obecnie na pierwszym roku w Universite Grenoble Alpes i drugim roku w Universidad CEU Cardenal Hererra oraz absolwentów tego programu. Warsztaty z jednej strony miały podnosić kompetencje miękkie ich uczestników, tak bardzo pożądane przez pracodawców na rynku pracy, a z drugiej integrować, budować relacje i tworzyć unikatową społeczność programu Mercuri.

Wszystkim absolwentom programu Mercuri gratulujemy oraz życzymy im zarówno wspaniałej kariery zawodowej, jak i sukcesów w życiu osobistym. Trzymam kciuki także za obecnych studentów programu Mercuri, by zdobywali wiedzę i doświadczenie w środowisku wielokulturowym.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3