Mercuri to dwuletnie studia magisterskie, które odbywają się w czterech różnych krajach: Polsce, Francji, Niemczech i Hiszpanii. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Universite Grenoble Alpes, Technischen Hochschule Aschaffenburg i Universidad CEU Cardenal Herrera w Walencji w 2020 roku połączyły siły, aby stworzyć nowy wspólny program studiów magisterskich obejmujący cztery semestry – każdy semestr jest realizowany na innej uczelni i w innym kraju. Obrony pierwszych prac magisterskich odbyły się w dniach 19-20 września 2022 roku.
Wszystkich zgromadzonych absolwentów, przedstawicieli ich rodzin i przyjaciół, a także obecnych studentów pierwszego i drugiego roku programu Mercuri powitali w reprezentacyjnej auli Palacio Colomina: prof. Chirag Sheth - Prorektor ds. Internacjonalizacji Universidad CEU Cardenal Hererra, jako uczelni goszczącej oraz prof. Sławomir Smyczek – Prorektor ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej, jako przedstawiciel Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, będącego liderem konsorcjum programu Mercuri.
Absolwenci otrzymali z rąk:
- prof. Justyny Matysiewicz dyplom Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach,
- prof. Marie-Laure Gavard-Perret dyplom Universite Grenoble Alpes,
- prof. Francisco Suey Perez dyplom Universidad CEU Cardenal Hererra oraz
- prof. Alexandy Angress wspólny certyfikat ukończenia programu European Master in Customer Relationship Marketing.
Dyplom z numerem jeden otrzymała pochodząca z Brazilii Ana Carolina Adamson Correa.
Uroczystość wręczenia dyplomów została poprzedzona dwudniowymi warsztatami dla studentów programu Mercuri studiujących obecnie na pierwszym roku w Universite Grenoble Alpes i drugim roku w Universidad CEU Cardenal Hererra oraz absolwentów tego programu. Warsztaty z jednej strony miały podnosić kompetencje miękkie ich uczestników, tak bardzo pożądane przez pracodawców na rynku pracy, a z drugiej integrować, budować relacje i tworzyć unikatową społeczność programu Mercuri.
Wszystkim absolwentom programu Mercuri gratulujemy oraz życzymy im zarówno wspaniałej kariery zawodowej, jak i sukcesów w życiu osobistym. Trzymam kciuki także za obecnych studentów programu Mercuri, by zdobywali wiedzę i doświadczenie w środowisku wielokulturowym.