VI edycja Konkursu im. prof. T. Kotarbińskiego - zbliża się koniec naboru prac

Nagroda im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Profesora Tadeusza Kotarbińskiego przyznawana jest za wybitną pracę naukową z zakresu nauk humanistycznych.

W związku z panującą sytuacją epidemiczną nabór prac do VI edycji Konkursu został przedłużony do 30 czerwca 2020 r.

Konkurs jest promocją badań, publikacji humanistycznych i samej humanistyki. Jest to jedyna tego rodzaju nagroda w Polsce.

Nagroda została ustanowiona, by regularnie dawać dowód na istnienie niezwykle silnej grupy polskich naukowców zajmujących się na co dzień humanistyką we wszystkich jej odmianach.

Patronem konkursu jest Profesor Tadeusz Kotarbiński pierwszy rektor Uniwersytetu Łódzkiego, wybitny filozof i doskonały pedagog.

Rozstrzygnięcie nastąpi w Filharmonii Łódzkiej 29 listopada

Laureat Konkursu otrzymuje 50 000 zł na dalszy rozwój naukowy.

Regulamin Konkursu.