Warsztat ekspertów BDO dla studentów kierunku Zarządzanie

13 maja 2022 r. odbył się warsztat dla studentów kierunku Zarządzanie, poprowadzony przez ekspertów z firmy BDO pt. "Skąd bierze się wynagrodzenie? Czyli jaką ścieżkę przechodzi pensja zanim zostanie przelana na konto pracownika". Warsztat miał formę hybrydową, ponieważ spotkaniu z formie stacjonarnej, towarzyszyło połączenie online za pomocą platformy Google Meet.

Na początku spotkania Magdalena Choromańska, jako przedstawiciel zespołu HR, będąc w siedzibie w Warszawie, za pomocą połączenia zdalnego, opowiedziała o firmie BDO oraz o możliwościach rozwoju kariery zawodowej w firmie.

BDO to międzynarodowa firma audytorsko-doradcza. W Polsce BDO rozpoczęła swoją działalność w 1991 roku, jako jedna z pierwszych na polskim rynku firm audytorsko-doradczych. Obecnie posiada swoje biura w Warszawie (Centrala), Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu, gdzie zatrudnia około 350 pracowników.

W ramach usług świadczonych dla Klientów zajmuje się:

• outsourcingiem usług kadrowo-płacowych i księgowych
  • audytem finansowym
  • doradztwem podatkowym
  • doradztwem finansowym
  • sprzedażą i organizacją szkoleń

Portfolio klientów BDO tworzą przede wszystkim podmioty z "Listy 500" największych przedsiębiorstw polskiej gospodarki notowanych w rankingu dziennika "Rzeczpospolita", a także średnie firmy polskie i międzynarodowe, firmy rodzinne, spółki giełdowe oraz instytucje finansowe.

Następnie Ewa Konior, specjalista w zespole usług kadrowo-płacowych w Katowicach, a także absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, przeprowadziła już w formie stacjonarnej warsztat dla studentów kierunku Zarządzanie.

Podczas spotkania przedstawiono następujące aspekty:

• specyfika współpracy z Klientami, zasady pracy w outsourcingu usług,
  • zadania stażysty w zespole kadrowo-płacowym,
  • ogólna charakterystyka pracy w dziale kadrowo – płacowym, w tym także przedstawienie sposobu naliczania wynagrodzeń przy uwzględnieniu wielu zmiennych i aspektów makroekonomicznych,
  • zadania obliczeniowe związane z naliczeniem wynagrodzenia.

Studenci aktywnie włączyli się w warsztat, biorąc udział w dyskusji dotyczącej chociażby czynników zmiennych wpływających na wynagrodzenia, czy też wyliczając wynagrodzenie netto potencjalnego pracownika. Ponadto studenci wykazali zainteresowanie możliwością odbycia stażu i praktyk w oddziale BDO w Katowicach.