Webinarium nt. programu CFA i ścieżkach kariery dla studentów

CFA Society Poland 19 maja zorganizowało webinarium dla studentów zainteresowanych karierą w finansach. W webinarium mogli wziąć udział studenci zainteresowani karierą w finansach i korzyściami, jakie niesie ze sobą ten prestiżowy i rozpoznawalny na całym świecie tytuł zawodowy.

CFA Day po raz pierwszy odbyło się w całości w formie online

Podczas spotkania CFA e-Day studenci mogli dowiedzieć się:

• o korzyściach wynikających z posiadania tytułu CFA;
  • jaka jest rozpoznawalność tytułu CFA;
  • dlaczego CFA określany jest jako złoty standard w finansach;
  • co należy zrobić, aby uzyskać tytuł CFA;
  • dlaczego tytuł CFA to ważny wyróżnik zwłaszcza w okresie obecnych zawirowań na rynku pracy.

Ponadto CFA e-Day to godzinne spotkanie z ekspertami, którzy opowiadają na własnym przykładzie, jak CFA wpłynęło na przebieg ich kariery zawodowej; rozmowa o tym, jak profesjonaliści w finansach powinni przygotować się na niepewne czasy oraz jak rozwijać swoją karierę w czasach po pandemii.

Prelegentami byli:

• Roksana Ciurysek-Gedir, CFA, artystka, finansistka oraz fundatorka. Założycielka platformy PossibleX, łączącą sztukę, technologię i naukę. Związana z marką Fabergé. Dodatkowo pełni również rolę doradcy dla dyrektorów wykonawczych.
  • Julię Susanne Orlich, IMC jest Associate Relationship Manager, EMEA w CFA Institute, pracującą w zespole Institutional Relations.
  • Piotra Mazurkiewicza, Partnera HRK, Regionalnego Lidera Specjalizacji Rynków Finansowych IRC Global Executive Search Partners, który posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, m.in. w branży finansowej i branży doradztwa personalnego.
  • dr. Emila Łobodzińskiego, CFA, Doradcę Inwestycyjnego BM PKO BP, eksperta w dziedzinie rynków finansowych, w szczególności analizy spółek, zarządzania portfelem oraz funduszy inwestycyjnych.