Webinarium z udziałem Łukasza Krupy [relacja]

W minioną środę Koło Naukowe "Ekonomia sportu" gościło na webinarium Łukasza Krupę menedżera zarządzającego polskim przedstawicielstwem firmy InStat Football.

Gość opowiedział o swojej drodze, jaką przebył na rynku sportu. Zaczął opowieść o swoich początkach klubie Piast Leszczyny, a potem o współpracy z trenerami Ryszardem Wieczorkiem i Markiem Wleciałowskim, gdy pracował w roli asystenta w ROW Rybnik. Następnie rozpoczął pracę w InStat Football (rosyjska firma z siedzibą w Moskwie) i agencji menedżerskiej Kołakowski Football Management (na swojej drodze agenta piłkarskiego spotkał m.in. takich piłkarzy jak Łukasz Łabojko – obecnie Brescia Calcio, czy też Szymon Żurkowski – obecnie Empoli FC).

W drugiej części spotkania Łukasz Krupa opowiadał o funkcjonowaniu InStat, a w szczególności usługach oferowanych przez tę firmę. Prelegent zaprezentował wachlarza narzędzi statystyczno-analitycznych wykorzystywanych nie tylko w piłce nożnej, ale także w hokeju i koszykówce. Zostały przedstawione metody zbierania danych, analiza i wnioskowanie statystyczne. W ostatniej części spotkania odbyła się dyskusja.

W webinarium oprócz studentów naszej Uczelni uczestniczyli także przedstawiciele branży sportowej.