Wielki sukces studentek FAB - zwycięstwo w europejskim finale konkursu IMA!

Studentki kierunku Finance and Accounting for Business Kamila Pawlak, Joanna Halena, Agnieszka Fizek i Anna Sikora zajęły I miejsce w europejskim finale konkursu organizowanego przez Instytut Rachunkowości Zarządczej (IMA).

Instytut Rachunkowości Zarządczej (Institute of Management Accountants - IMA) to ogólnoświatowe stowarzyszenie księgowych i specjalistów finansowych w biznesie, które zostało założone w 1919. IMA to jedno z największych  i najbardziej szanowanych stowarzyszeń skupionych wyłącznie na rozwoju profesji rachunkowości zarządczej. Obecnie IMA zrzesza ponad 140 000 członków w celu wzmocnienia umiejętności w miejscu pracy, lepszego zarządzania firmami i przyspieszenia kariery. Więcej informacji na stronie: www.imanet.org

Przygotowany pod kierunkiem dr hab. A. Piosika, prof. UE projekt studentek kierunku Finance and Accounting for Business miał na celu zaproponowanie innowacyjnych i oryginalnych rozwiązań usprawniających funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Podczas finału konkursu organizowanego przez IMA, który odbył się 9 kwietnia 2022 r. w Atenach zespół zaprezentował i obronił przygotowane rozwiązania odpowiadając na pytania Członków Zarządu IMA oraz specjalistów ds. rachunkowości zarządczej. 

Ostatnim etapem konkursu jest rywalizacja ze studentami z uczelni z całego świata.

Światowy finał odbędzie się w Dubaju 25 czerwca 2022 r.

Życzymy naszej reprezentacji wszystkiego najlepszego i dalszych sukcesów!