Witamy pierwszych studentów MERCURI

W piątek 2 października br. powitaliśmy na Uczelni pierwszych studentów nowego programu studiów prowadzonego w j. angielskim: European Master’s in Customer Relationship Marketing (MERCURI).

Studentów z Azerbejdżanu, Brazylii, Francji, Nigerii, Polski i Włoch przywitał Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji prof. Sławomir Smyczek. Podkreślił jak wyjątkowy na skalę europejską jest Mercuri, w ramach którego studiować będą na 4 uczelniach przedmioty prowadzone przez ekspertów z zakresu marketingu i zachowań nabywczych konsumentów. Następnie zasady studiowania oraz planowane efekty uczenia się przedstawiła dr hab. Justyna Matysiewicz, prof. UE, Dziekan Szkoły Pierwszego i Drugiego Stopnia. Studentów oficjalnie przywitali również przedstawiciele trzech partnerskich uniwersytetów z Francji, Niemiec i Hiszpanii z którymi połączyliśmy się online:

• Prof. Jean-Luc GIANNELLONI z Université Grenoble Alpes,
  • Prof. Alexandra Angress z Aschaffenburg University of Applied Sciences,
  • Prof. Alfonso Diaz Segura, Vice-Rector for Internationalization and Prof. Paco Suay z CEU Universidad Cardenal Herrera.

Na tych właśnie uczelniach (w tej kolejności) studenci będą kontynuować naukę oraz odbywać praktyki po zakończeniu pierwszego semestru w Katowicach.

Studenci obejrzeli również prezentację o potencjale Katowic jako miasta otwartego na biznes, kulturę i naukę, miejsca gdzie dobrze jest mieszkać, studiować, pracować i spędzać wolny czas oraz o tym dlaczego UE Katowice to dobry wybór. Mieli też okazję zapoznać się z ofertą stypendialną na wyjazdy zagraniczne przygotowaną przez Biuro Współpracy Międzynarodowej.

Prof. Stephane Ganassali, konsultant akademicki Mercuri przestawił studentom genezę powstania, główne cele i założenia oraz zakres tematyczny jak również strukturę programu.

Na zakończenie studenci odwiedzili najważniejsze miejsca na kampusie. Mimo, że większość czasu spędzą w wyznaczonej dla nich sali zajęć, mieli okazję zajrzeć do auli CNTI i przywitać się ze zagranicznymi studentami z wymiany, którzy dzisiaj również rozpoczęli Dni Adaptacyjne oraz odwiedzić wyjątkowe miejsce w Rektoracie: Salę Senacką.

Cały Dzień Adaptacyjny zorganizowany został z zachowaniem reżimu sanitarnego, zgodnie z obowiązującymi na Uczelni przepisami.

Więcej o programie: www.mastermercuri.eu