Wykład pt. "Przedsiębiorczość w firmie rodzinnej" [relacja]

18 maja br. odbył się wykład dla studentów Kierunku Zarządzanie (studia II stopnia) nt. przedsiębiorczości w firmie rodzinnej wygłoszony przez: Piotra Krzyżowskiego Dyrektora Generalnego CEO Wentylatory WENTECH sp. z o.o.

Piotr Krzyżowski będąc Dyrektorem Generalnym w firmie Wentylatory WENTECH sp. z o.o. odpowiada za sprzedaż, zakupy, finanse i rozwój produktu i rynków. Jest absolwentem informatyki na Politechnice Śląskiej, studiów MBA i studiów podyplomowych z zarządzania projektami na Akademii Leona Koźmińskiego oraz psychologii menedżerskiej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Ukończył półroczne kursy NVC i analizy transakcyjnej.

Moim celem zawodowym jest zbudowanie silnej organizacji, o stabilnej pozycji na rynkach światowych, z rozwojem w DNA, nowocześnie zarządzanej, atrakcyjnego miejsca pracy. (...) Prywatnie dbam o zdrowie i zdrowe relacje z ludźmi. Codziennie wcześnie rano biegam, a wieczorem czytam literaturę rozwojową i medytuję. W weekendy jeździmy z rodziną na rowerach lub wędrujemy po górach, latem zwiedzam Europę na motocyklu, a zimą eksploruję alpejskie stoki narciarskie, ostatnio trenuję sztuki walki.

Największe osiągnięcie zawodowe:

  1. Zbudowanie systemu i infrastruktury IT pozwalającej w na dynamiczny wzrost i zajęcie pozycji lidera rynku polskiego w obszarze usług finansowych.
  2. Ustabilizowanie pozycji rynkowej rodzinnej firmy produkcyjnej po procesie sukcesji, ułożenie i stabilizacja procesów, rozwój w kierunku biznesu 4.0.

Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem studentów i został zrealizowany w ramach podpisanej umowy patronackiej z KSSE, nad kierunkiem Zarządzanie prowadzonym na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.