Zapraszamy do udziału w wykładzie eksperckim

Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie eksperckim pt. "Zastosowania matematyki do analizy Big Data i w modelowaniu ryzyka kredytowego".

Wykład odbędzie się w dniu 17 maja 2022 r. w godz. 15.30-17.00 w Auli CNTI. Poprowadzą go Marcin Jaskowski i Karol Skrzyszowski z HSBC Service Delivery Polska sp. z o.o

Wykład dedykowany jest studentom studiów II stopnia (stacjonarnych i niestacjonarnych) kierunku Finanse i rachunkowość.

Na wykład obowiązują zapisy pod linkiem.

Sylwetki prelegentów

Marcin Jaskowski
Marcin Jaskowski jest absolwentem Szkoly Głównej Handlowej w Warszawie, doktorat z ekonometrii finansowej otrzymał w Vienna Graduate School of Finance. Obecnie Marcin pracuje na stanowisku Global Lead for Algo Trading, Model Review w banku HSBC. Przed dołączeniem do HSBC, Marcin był pracownikiem naukowym na Uniwersytecie Erasmusa w Rotterdamie w departamencie Ekonometrii.
Karol Skrzyszowski
Karol Skrzyszowski od 10 lat specjalizuje się w modelach ryzyka kredytowego używanych w sektorze bankowym i sektorze funduszy inwestycyjnych. Obecnie zarządza zespołem oceniającym modele ryzyka kredytowego firm w banku HSBC. Przed dołączeniem do HSBC pracował w Dziale Badań Moody’s Analytics w Londynie, gdzie tworzył i kalibrował stochastyczne modele ryzyka wykorzystywane do prognozowania zmienności stóp procentowych, inflacji i innych zmiennych makroekonomicznych. Absolwent i były pracownik naukowy departamentu Ekonomii Uniwersytetu w Cambridge.