Opera Śląska wspiera Ukrainę - zaproszenie na spektakle

Opera Śląska w Bytomiu aktywnie włączyła się w pomoc dla rodzin artystów z Ukrainy na różnych płaszczyznach. Osoby, które chcą wesprzeć działalność Opery, jak również wszystkich pasjonatów sztuki zapraszamy do udziału w najbliższych spektaklach.

Do wyboru pozostawiamy dwa różnorodne wydarzenia:

1. Recital Zbigniewa Zamachowskiego to znakomita, lekka podróż z wieloma sentymentalnymi zakrętami, podczas której będzie można usłyszeć utwory artysty oraz oryginalne interpretacje piosenek znanych twórców: Osieckiej, Nohavicy, Bukartyka, Stinga, Przybory, Wasowskiego i wielu innych. W trakcie spotkania nie zabraknie przeboju "Kobiety jak te kwiaty", znanego z plebiscytu radiowej "Trójki", pochodzącego z przedstawienia "Zamach na MoCarta". Recital Zbigniewa Zamachowskiego to wyjątkowa okazja do tego, by poznać znanego i lubianego aktora z zupełnie nowej, muzycznej strony.

6 marca 2022 r., niedziela, godzina: 19:00
    Miejsce: Bytom, Opera Śląska, Sala Koncertowa im. Adama Didura

2. Koncert najpiękniejszych duetów operetkowych „Lekko, zwiewnie", podczas którego będzie można usłyszeć niezwykle cenione i gromko oklaskiwane arie i duety jak: "Twoim jest serce me", "Tłumy fraków" czy "Usta milczą". Niezapomniany wieczór wprawi w zachwyt wszystkich miłośników gatunku nie tylko mistrzowskim wykonaniem samych utworów, ale również brawurowym prowadzeniem koncertu jak i orkiestry Opery Śląskiej przez Sławomira Chrzanowskiego. W trakcie koncertu usłyszymy znakomitych solistów Opery Śląskiej: Martę Huptas, Ewelinę Szybilską, Andrzeja Lamperta, Macieja Komanderę i Adama Sobierajskiego. Gorąco zapraszamy!

5 marca (sobota) oraz 8 marca (wtorek), godzina: 18:00
    Miejsce: Bytom, Opera Śląska, Sala Koncertowa im. Adama Didura

Szczegółowe informacje nt. biletów dostępne są na plakatach. Przy rezerwacji biletów prosimy o podanie hasła "Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach".

Więcej informacji nt. repertuaru Opery Śląskiej na stornie: www.opera-slaska.pl.

Opera Śląska wspiera Ukrainę - zaproszenie na spektakle

Do wyboru pozostawiamy dwa różnorodne wydarzenia:

6 marca 2022 r., niedziela, godzina: 19:00

5 marca (sobota) oraz 8 marca (wtorek), godzina: 18:00