6. edycja Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice [relacja]

W dniach 3-5 grudnia br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbywała się 6. edycja Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice. W ŚFN uczestniczyło w sumie 55 000 osób, z czego 7000 oglądało festiwalowe atrakcje online. Współorganizatorem wydarzenia był Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Konferencja prasowa

Całość wydarzenia zapoczątkowała konferencja prasowa zapowiadająca 6. ŚFN, która miała miejsce 1 grudnia na Uniwersytecie Śląskim. W briefiengu prasowym UE Katowice reprezentował Prorektor ds. Nauki i Rozwoju Kadry Akademickiej prof. dr hab. Maciej Nowak.

Gala otwarcia

6. Śląski Festiwal Nauki Katowice rozpoczął się 3 grudnia, o godz. 19:00 oficjalną, uroczystą galą otwarcia w Planetarium Śląskim. UE Katowice reprezentowali: JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak, Prorektor ds. Nauki i Rozwoju Kadry Akademickiej prof. dr hab. Maciej Nowak oraz Dyrektor Biura Doskonałości Naukowej dr Łukasz Korach.

Więcej informacji można znaleźć na stronie.

Podpisanie porozumienia o współpracy w ramach programu Erasmus+

Wydarzenie rozpoczęło się 4 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach od oficjalnego spotkania z mediami, podczas którego przedstawiciele władz miasta Katowice oraz uczelni wyższych z województwa śląskiego podpisali porozumienie o współpracy na rzecz wspierania polskich innowacji poprzez program Erasmus+ z uczelniami. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowiach reprezentowali: JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak oraz Prorektor ds. Nauki i Rozwoju Kadry Akademickiej prof. dr hab. Maciej Nowak.

Aktywności na ŚFN

Wykłady i warsztaty dla uczestników ŚFN odbywały się w dniach 4-5 grudnia. Dzięki sześciu obszarom tematycznym i dodatkowym strefom specjalnym, każdy mógł znaleźć dla siebie coś, co go pasjonuje.

Eksperci UE Katowice

Niedziela, 4 grudnia 2022 r.

Poniedziałek, 5 grudnia 2022 r.

Nagroda POP Science

Podczas festiwalu, 4 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu POP Science. Jednym z nominowanych w kategorii "Myśl globalnie, działaj lokalnie: w ramach środowiska akademickiego (pracownicy uczelni)" był dr Bartłomiej J. Gabryś z Katedry Przedsiębiorczości.

W kategorii: "Myśl globalnie, działaj lokalnie - mieszkańcy województwa śląskiego" został nominowany także nasz absolwent - Michał Lorbiecki.

Strefa kandydata

5 grudnia (poniedziałek) na 6. ŚFN była także strefa kandydata, w której braliśmy udział. Na naszym stoisku mieliśmy dla studentów dużo niespodzianek: gadżety, a także konkursy i zabawy.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.