Akredytacja dla przedmiotu "Analiza danych z pakietem SPSS i Statistica" realizowanym na FiR

Przedmiot "Analiza danych z pakietem SPSS i Statistica" realizowany na studiach II stopnia na kierunku Finanse i Rachunkowość w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach otrzymał akredytację ARIADNA. Dzięki udziałowi w programie nasza Uczelnia uzyska wsparcie w działalności badawczej i dydaktycznej.

O Programie

Program ARIADNA daje możliwość wymiany informacji oraz doświadczeń w zakresie popularyzowania analiz ilościowych pomiędzy jego uczestnikami i ekspertami Predictive Solutions. Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, którzy będą uczestniczyć w akredytowanych zajęciach, po ich zaliczeniu z oceną co najmniej dobrą, uzyskają certyfikat SPSS technology junior expert w zakresie:

1. Podstawowe konwencje pracy z programem.
  2. Operacje na plikach danych, zarządzanie zbiorami danych, operacje na zmiennych.
  3. Okno raportów.
  4. Elementy analizy statystycznej: opis statystyczny (częstości, statystyki opisowe, eksploracja, tabele krzyżowe), ogólny model liniowy jednej zmiennej, korelacje parami, regresja liniowa, klasyfikacja (hierarchiczna analiza skupień), redukcja wymiarów (analiza czynnikowa, analiza korespondencji), testy nieparametryczne (chi-kwadrat, K prób niezależnych).

Certyfikat ten jest mocnym atutem na konkurencyjnym rynku pracy.

O kierunku Finanse i Rachunkowość

Finanse i Rachunkowość to studia kształcące specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości, ułatwiające uzyskanie prestiżowych certyfikatów i kwalifikacji zawodowych. Podczas praktycznych zajęć "Analiza danych z pakietem SPSS i Statistica" prowadzonych przez: dr Joannę Trzęsiok, dr Dorotę Rozmus i dr Ewę Genge, Studenci kierunku zapoznają się z programem PS IMAGO PRO/IBM SPSS Statistics, dzięki któremu FiR otrzymał akredytację Predictve Solutons.

Za pomocą akredytacji, studenci Finansów i Rachunkowości mogą uzyskać swobodny dostęp do rozwiązania PS IMAGO PRO lub PS IMAGO (opartych na silniku analitycznym IBM SPSS Statistics).

Szczegółowe informacje nt. Programu można znaleźć na stronie.