CBiR na PACTT Science Business Innovation EXPO 2022

W dniach 18-19 maja br. na terenach Łódzkiej Hali Maszyn odbyła się pierwsza edycja targów PACTT SCIENCE BUSINESS INNOVATION EXPO 2022. Podczas wydarzenia Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach reprezentowało Centrum Badań i Rozwoju.

Ogólnopolskie Targi Innowacji Polskich Uczelni i Instytutów Badawczych stanowiły wyjątkową okazję do zapoznania się w jednym miejscu z uczelnianą ofertą: know-how, technologiami, usługami ze wszystkich gałęzi przemysłu oraz zewnętrznymi możliwościami finansowania wdrożeń.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach reprezentowało Centrum Badań i Rozwoju, które jest aktywnym członkiem Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii, współorganizatora wydarzenia. Na targach swoją ofertę prezentowało blisko 100 wystawców, w tym blisko 70 uczelni wyższych i państwowych instytutów badawczych z całego kraju.

- Wydarzenie, w którym mamy przyjemność uczestniczyć to super inicjatywa. To dzięki niej w tym samym miejscu spotyka się świat biznesu ze środowiskiem naukowym, który reprezentowany jest przez uczelnie wyższe oraz instytuty badawcze. Nasza obecność tutaj jest doskonałą okazją do przedstawienia szerokiej oferty usług jaką dysponujemy w zakresie badań, ekspertyz, konsultingu. To także doskonała okazja do tego, aby uczestniczyć w rozmowach, dyskusjach i wsłuchiwać się w oczekiwania oraz potrzeby przedstawicieli świata biznesu i wychodzić im naprzeciw. Cieszy mnie również fakt, iż wydarzenie to odbywa się w Łodzi, mieście, które jest bardzo bliskie mojemu sercu – mówi dr inż. Kamila Bartuś, Dyrektor Centrum Badań i Rozwoju.

- To pierwsza taka okazja, by spotkać się na żywo z innymi członkami PACTT, porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, a w wielu przypadkach zwyczajnie uścisnąć rękę osobie,
z którą od wielu miesięcy już tworzy się relacje biznesowe w świecie wirtualnym – mówi Adrian Wawro, Kierownik Działu badań, ekspertyz i konsultingu.

Wydarzenie było finansowane ze środków budżetu państwa przez Ministerstwo Edukacji
i Nauki.