Chór UE Katowice śpiewająco zachęca do walki z koronawirusem

Z uwagi na pilny apel pobliskiego szpitala, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zainicjował akcję pt. "Respirator dla Aniołów Stróżów". Celem przedsięwzięcia jest zebranie środków na zakup respiratora dla pacjentów Intensywnej Terapii, jako odpowiedź na walkę z COVID-19. Z pomocą przyszedł również uczelniany Chór, który w utworze "Aniołem być" zachęca do udziału w akcji.


Szpital Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach wraz ze społecznością akademicką prowadzi zbiórkę funduszy na respirator dla pacjentów Oddziału Intensywnej Terapii dotkniętych chorobą COVID-19. Inicjatywa akcji powstała w środowisku Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w odpowiedzi na pilną potrzebę zaopatrzenia Szpitala.

W akcję zaangażowały się również samorządy studenckie pobliskich uczelni, m.in. Parlament Studencki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Samorząd Politechniki Śląskiej, Samorząd Studencki SWPS, Samorząd Uniwersytetu Śląskiego, Samorząd Akademii Wychowania Fizycznego, Samorząd Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Pomimo ograniczeń w funkcjonowaniu uczelni, Chór nie pozostał obojętny na apel szpitala – artyści stworzyli utwór "Aniołem być' w domach, spełniając w ten sposób wymogi bezpieczeństwa, a następnie udostępnili materiał w serwisach Facebook i Youtube. Dzięki licznym udostępnieniom nagrania akcja może cieszyć się rosnącą popularnością - do tej pory udało się zebrać prawie 70 tys. złotych, a więc połowę niezbędnej kwoty. Dodatkowo artyści stworzyli wiersze dla wsparcia akcji.

Zbiórka potrwa do końca kwietnia. Organizatorzy liczą na zebranie w tym czasie reszty środków niezbędnych do pomocy dotkniętym chorobą COVID-19. Szpital Zakonu Bonifratrów kieruje się w swej pracy mottem św. Jana Bożego (założyciela zakonu): "Bracia czyńcie dobro" – apelujemy o to samo.