Dr Borys Budka z Katedry Prawa i Ubezpieczeń przewodniczącym Platformy Obywatelskiej

W sobotę 25 stycznia br. odbyły się wybory przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Zdecydowaną większością głosów wygrał dr Borys Budka, pracownik Katedry Prawa i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.


Borys Budka

Dr Borys Budka, ur. 11 marca 1978 r. jest radcą prawnym i adiunktem w Katedrze Prawa i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W 2002 ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, następnie odbył aplikację radcowską. W 2011 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych. Specjalizacja naukowo-badawcza dra Borysa Budki związana jest przede wszystkim z prawem pracy, biznesu, spółek, a także nieruchomościami i ubezpieczeniami. 

W latach 2002-2010 aktywnie działał jako samorządowiec w Zabrzu. W 2013 r. został wybrany przez Sejm RP na nowego członka 25-osobowej Krajowej Rady Prokuratury. 2 lata później został oficjalnie powołany na stanowisko ministra sprawiedliwości. W tym samym roku otrzymał Złoty Laur Regionalnej Izby Gospodarczej. Prywatnie dr Borys Budka jest mężem i ojcem, z zamiłowania maratończykiem.

25 stycznia 2020 r. został wybrany przewodniczącym partii Platforma Obywatelska, pełniąc wcześniej funkcję wiceprzewodniczącego PO oraz Przewodniczącego klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.

Serdecznie gratulujemy!