Przejdź do menu Przejdź do treści

Dzieci z "Moją pierwszą wizytą na UE"

Dnia 8 maja br. gościliśmy najmłodszych studentów – uczniów wraz z Opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 67 z Oddziałami Integracyjnymi im. Komisji Edukacji Narodowej w Katowicach.

Wizyta w uczelni rozpoczęła się od powitania i wizyty w AS Radio, gdzie dzieci miały okazję udzielić głosu i doświadczyć, jak przebiegają nagrania. Następnie grupa studentów spędziła czas w Welcome Point, w którym dowiedziała się, jak odbywa się obsługa studentów i pracowników zagranicznych z całego świata. Kolejnym miejscem odwiedzin była siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Silesianie” oraz spotkanie z przewodniczką, która opowiedziała o bogatej tradycji tańca na Śląsku. Dzieci mogły przymierzyć elementy stroju śląskiego. 

Nieco później, dzieci ze szkoły podstawowej stały się na parę chwil studentami, wysłuchując wykładu w Auli CNTI, który przygotował dr hab. Sławomir Czech, prof. UE nt. istoty ekonomii i Unii Europejskiej. Po wykładzie goście udali się do Czytelni i Biblioteki Specjalistycznej, gdzie zapoznały się z procesem wypożyczania książek. 

Na zakończenie wycieczki najmłodsi studenci zwiedzili budynek Rektoratu oraz Salę Senacką, a w patio budynku otrzymali od Prorektora ds. Nauki i Rozwoju Kadry Akademickiej prof. dra hab. Macieja Nowaka pamiątkowy Certyfikat uczestnictwa z okazji zaliczenia pierwszych zajęć. 

Wycieczka dzieci została zorganizowana w ramach projektu pt. "Moja pierwsza wizyta na UE" koordynowanego przez Centrum Kształcenia przez Całe Życie.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca