Dzień Otwarty #UEKatowice [relacja]

8 kwietnia br. na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbył się Dzień Otwarty dla uczniów szkół średnich, podczas którego nasi kandydaci spotkali się z wykładowcami oraz studentami, a także poznali struktury Uczelni, w tym przedstawicieli różnych jednostek dydaktycznych i administracyjnych. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczestników. Z naszymi kandydatami przywitała się również JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak.

Zgromadzonych licznie uczestników w budynku CNTI powitała Dagmara Piskorz, Dyrektor Centrum Marketingu, a następnie prof. dr hab. Sławomir Smyczek, Prorektor ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej uroczyście otworzył wydarzenie, a także przedstawił ofertę Uczelni:

Mam nadzieję, że spędzicie fantastyczny dzień w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, najstarszej Uczelni biznesowej na Śląsku, jednej z najstarszych Uczelni na Śląsku, która ma największe doświadczenie w kształceniu najlepszej kadry dla biznesu.  (...) Obecnie mamy ponad 25 kierunków studiów, na których każdy z Państwa znajdzie coś interesującego dla siebie.

Dodatkowo Prorektor wspomniał o dostępnej ofercie rekrutacyjnej, studiach w języku polskim i angielskim oraz głównych obszarach kształcenia, jakimi są: zarządzanie, ekonomia, finanse, informatyka i komunikacja czy gospodarka przestrzenna. Nie zabrakło także informacji o wielu atrakcyjnych formach spędzania wolnego czasu dla studentów.

Dzień Otwarty UE Katowice był okazją do poznania Uczelni oraz studiów "od kuchni". Oprócz zapoznania się z ofertą rekrtuacyjną i zasadami rekrutacji, kandydaci mogli wziąć udział w krótkich i bardzo interesujących wykładach z zakresu m.in. ekonomii, biznesu, finansów i rachunkowości oraz komunikacji, które zaprezentowali eksperci UE Katowice. Dodatkowo odbyły się prelekcje dot. programu "Dziewczyny do ścisłych!".

Tego dnia nasi goście poznali także działające na Uniwersytecie koła naukowe, organizacje studenckie oraz Zespół Pieśni i Tańca "Silesianie". Nie zabrakło spotkania z przedstawicielami Centrum Karier i Współpracy z Absolwentami, Biura Współpracy Międzynarodowej, jak i Centrum Języków Obcych.

Na naszych kandydatów czekało wiele niespodzianek: pokaz robotów, interesujące stoiska, ale również wiele aktywizujących gier i zabaw.

W budynku A można było zajrzeć na kiermasz Wydawnictwa Uniwersytetu Ekonominczego w Katowicach oraz porozmawiać z pracownikami Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej, którzy opowiedzieli o tym, jak zapisać się do biblioteki by korzystać ze zbiorów wszechnicy dwóch śląskich uczelni.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność i... do zobaczenia! :)

Media o wydarzeniu

Oferta edukacyjna - studia I stopnia

Ulotki promocyjne można znaleźć także na stronie, a po więcej informacji dot. poszczególnych kierunków można znaleźć w zakładce Kandydaci.