Film podsumowujący 6. Śląski Festiwal Nauki

6. edycja Śląskiego Festiwalu Nauki odbyła się w dniach 3-5 grudnia br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W wydarzeniu uczestniczyło w sumie 55 000 osób, a aż 7000 oglądało festiwal online. Współorganizatorem wydarzenia był Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji!

ŚFN w liczbach

• 54 – godziny trwały łącznie transmisje internetowe ze Sceny głównej, Sceny „Nauka. To Lubię!” oraz Sceny węgla;
  • 131 – warsztatów łącznie odbyło się podczas 6. ŚFN;
  • 181 – stanowisk z pokazami naukowymi mogła odwiedzić publiczność festiwalowa;
  • 325 – wykładów można było posłuchać w trakcie tej edycji ŚFN;
  • 504 – prelegentów wystąpiło podczas tej odsłony święta śląskiej nauki;
  • 2 174 – wystawców przybliżało naukę na stanowiskach pokazowych;
  • 12 844 – uczniów zostało zarejestrowanych na wejście do MCK w festiwalowy poniedziałek 5 grudnia.

Więcej informacji znajduje się na stronie Śląskiego Festiwalu Nauki, a pełna relacja znajduje się na naszej stronie internetowej.