Tegoroczne Juwenalia Śląskie po raz kolejny udowodniły, że Katowice potrafią świętować w prawdziwie akademickim stylu. W dniach 19-23 maja 2026 r. miasto wypełnił barwny korowód, muzyka i przede wszystkim niesamowita studencka energia! Kultowa Dziupla AS Radia UE Katowice cieszyła się rekordową frekwencją!
Juwenalia rozpoczął tradycyjny, barwny korowód studentów, który 19 maja wyruszył spod Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Uczestnicy przeszli ulicami miasta, by wspólnie celebrować symboliczne przejęcie Katowic przez społeczność akademicką. Czytaj więcej.
Kolejne dni należały już do muzyki - główna część Juwenaliów odbyła się w katowickim Parku Leśnym na Muchowcu, gdzie na scenach wystąpili m.in. Tommy Cash, Gibbs, Fukaj, Grubson, Kuban, Bracia Figo Fagot, Coals, Jan-Rapowanie, Lordofon i wielu innych artystów.
Szczególne miejsce w programie zajęła Dziupla, czyli ukryta scena organizowana przez AS Radio wspólnie z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. W tym roku powróciła w wyjątkowej odsłonie, wpisując się w morski motyw Juwenaliów i tworząc klimat tajemniczej, podwodnej jaskini. Przez trzy dni była to przestrzeń intensywnej muzycznej energii, DJ-skich setów i zabawy do późnych godzin nocnych. Muzyczną strefę Dziupli AS Radia i UE Katowice odwiedził również Prezydent Katowic dr Marcin Krupa.
Prace nad sceną koordynowało AS Radio Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach: Bartosz Kuras - redaktor naczelny wraz ze studentami #UEKatowice. Cała scenografia oraz wystrój zostały zaprojektowane i przygotowane samodzielnie przez członków AS Radia.
























































































Dołącz do nas