Magister Logistyki - dlaczego to naprawdę ważne? [spotkanie online]

Jak być konkurencyjnym na rynku pracy już w trakcie studiów? Co jest ważne na studiach, po studiach i na początku kariery zawodowej? Jakie możliwości stwarza UE Katowice przyszłym magistrom inżynierom? Na te i wiele innych pytań już 19 stycznia o 17:00 odpowiedzą eksperci i praktycy w ramach spotkania "Magister Logistyki - dlaczego to naprawdę ważne?".

Spotkanie odbędzie się online za pomocą Google Meet. Link do spotkania

Harmonogram

 • 17:00-17:15 Otwarcie, powitanie uczestników,
 • 17:15-17:45 Monika Głebocka - "Bądź konkurencyjny na rynku pracy już podczas studiów!",
 • 17:45-18:15 Jakub Knauer - "Co jest ważne na studiach, po studiach i na początku kariery zawodowej?",
 • 18:15-18:30 Q&A "Szanse i możliwości z UE Katowice" z mgr inż. Andrzejem Hanusikiem (menedżerem kierunku Logistyka oraz Konradem Bilskim (Dział Rekrutacji).

Tematy wystąpień

"Co jest ważne na studiach, po studiach i na początku kariery zawodowej?" - Jakub Knauer

Podczas wydarzenia prelegent opowie o tym:

 • jakie kompetencje są szczególnie ważne na początku kariery zawodowej,

 • jakie znaczenie podczas rozmowy rekrutacyjnej do Jeronimo Martins miało doświadczenie zdobyte w ramach organizacji studenckiej na UE Katowice,

 • jakie korzyści można czerpać będąc członkiem społeczności absolwenckiej Uczelni integrującej się wokół Klubu Absolwentów Logistyki i Transportu,

 • jak wygląda początek kariery zawodowej zaraz po studiach (na podstawie własnych doświadczeń).

Bądź konkurencyjny na rynku pracy już podczas studiów! - Monika Głębocka

W aktualnym świecie pełnym wyzwań oraz konkurencji nie tylko pomiędzy przedsiębiorstwami a i pracownikami wyróżnienie się już na początku kariery jest niezwykle istotne. Erę studiowania bez zdobywania biznesowego doświadczenia podczas toku nauki mamy już za sobą, dzisiejsze czasy nie pozwalają na zostanie z tyłu a efektywnie spędzony czas pomiędzy wykładami i ćwiczeniami jest solidną inwestycją w przyszłość o wysokiej stopie zwrotu. Połączenie dobrego wykształcenia wyższego z pierwszymi doświadczeniami praktycznymi, rozwiniętymi kompetencjami potrzebnymi z punktu widzenia biznesu oraz szeroki networking to podstawy aby z przytupem wejść w satysfakcjonującą karierę zawodową. O możliwościach współpracy pomiędzy uczelniami, studentami a biznesem oraz ofercie gwarantującej powyższe aspekty dowiecie się już na najbliższym spotkaniu. Twoja przyszłość w Twoich rękach z naszą pomocą!

Prelegenci

Andrzej Hanusik

 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Katedra Transportu, pracownik naukowo – dydaktyczny,
 • Członek projektu Kolej na Polskę,
 • Otwarty przewód doktorski (dyscyplina: ekonomia i finanse).

Zawodowo związany z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Zajmuje się przede wszystkim zagadnieniami ekonomii współdzielenia, miejskich sieci logistycznych oraz logistyką międzynarodową. Współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem Menedżerów Logistyki i Transportu (w ramach projektu "Kolej na Polskę") oraz Górnośląsko – Zagłębiowską Metropolią i Zarządem Transportu Metropolitalnego (współautor Planu Transportowego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii). Prywatnie pasjonat kolarstwa oraz muzyk w Zespole Akordeonistów "Katowice – Kleofas".

Monika Głębocka

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, kierunku ekonomia i logistyka oraz studiów podyplomowych business english. Od kilku lat zawodowo związana z Polish Supply Management Leaders gdzie pełni funkcję lidera projektów talentowych dedykowanych dla najlepszych studentów kierunków związanych z łańcuchem dostaw. Z wielką pasją realizuje wyzwanie utworzenia pomostu pomiędzy uczelniami, studentami a realnym biznesem tak aby utalentowani młodzi ludzie mogli efektywnie wejść w karierę zawodową. Jedna z twórców badań i raportu na temat potrzeb Milenialsów wchodzących na rynek pracy, skupiona na analizie luki kompetencyjnej występującej u przyszłej kadry menedżerskiej. Prywatnie miłośniczka aktywności fizycznej oraz tematyki związanej z rozwojem osobistym. Jej motto to: wyjdź ze swojej strefy komfortu nim będzie za późno.

Jakub Knauer

Menedżer w pionie logistyki Biedronki, biuro główne Jeronimo Martins Polska. Odpowiedzialny za wdrożenia projektów i usprawnień w obszarze planowania i realizacji dystrybucji. Absolwent logistyki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, członek Rady Programowej kierunku "Logistyka inż.", inicjator Klubu Absolwentów Logistyki i Transportu UE Katowice (www.kalit.pl).

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i bądź na bieżąco!

Sprawdź również informacje na temat aktualnej rekrutacji na studia.