Nadanie tytułów profesora honorowego podczas Święta Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Senat Uczelni nadał tytuł profesora honorowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zasłużonym dla Uniwersytetu emerytowanym nauczycielom akademickim. Wyróżnienia zostały wręczone 11 stycznia br. podczas uroczystego Święta Alma Mater.

Wyróżnieni godnością profesora honorowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zostali:

• prof. dr hab. Donata Kopańska-Bródka,
  • prof. dr hab. Krzysztof Marcinek.

Uhonorowanym dyplomy wręczyła uroczyście JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak.

W imieniu profesorów honorowych głos zabrał prof. dr hab. Krzysztof Marcinek:

Nadawanie tytułów profesora honorowego w uroczystym dniu Święta Uczelni jest piękną i dostojną tradycją akademicką. Godność profesora honorowego niejako dopełnia wieloletnią więź profesorów z uniwersytetu. (....) Tytuł profesora honorowego przyjmujemy z wielką satysfakcją. Nasza satysfakcja wynika z dwóch głównych powodów. Po pierwsze ze świadomości rangi tego wyróżnienia i po drugie - z naszej wiedzy o tym, jak wybitne postacie Uniwersytetu uzyskały tę godność przed nami wcześniej. My dzisiaj dołączamy do tych osób, z tego powodu czujemy ogromną wdzięczność, która jest potwierdzeniem tego, że w tej nagrodzie, wyróżnieniu postrzegamy dowód uznania dla naszej długoletniej pracy na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Całe życie zawodowe było związane z tym Uniwersytetem. Można powiedzieć, że ten Uniwersytet był naszą drugą rodziną. To tutaj wśród uczniów stawaliśmy się wraz z upływem lat nauczycielami innych.

Podczas dekoracji Profesorów Honorowych Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach wyśpiewał "Canticorum Iubilo".