Nowy wirtualny spacer po kampusie UE Katowice

Pandemiczna rzeczywistość pozbawiła studentów, kandydatów i otoczenia biznesowego możliwości odwiedzenia naszego kampusu. Z tego powodu przygotowany został nowy wirtualny spacer po Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, który jest doskonałą okazją do obejrzenia budynków, wnętrza sal wykładowych i terenu Uczelni bez konieczności wychodzenia z domu. Serdecznie zapraszamy na spacer!

Zdjęcia zrealizowane zostały na potrzeby akredytacji międzynarodowych przez Biuro Strategii Internacjonalizacji. Ze względu na pandemię i zdalną organizację zajęć przygotowany został materiał, który pokazuje potencjał i infrastrukturę Uczelni.

Zapraszamy wszystkich studentów oraz kandydatów polskich i zagranicznych, absolwentów stęsknionych za Alma Mater, współpracujące z Uczelnią firmy i instytucje do wirtualnego zwiedzenia kampusu UE Katowice.

Jak odwiedzić kampus online? Wystarczy włączyć Mapy Google (za pomocą aplikacji lub przeglądarki internetowej), następnie zlokalizować kampus na mapie lub wpisać nazwę uczelni w wyszukiwarce i wybrać widok Street View. 

Po prawej stronie map znajduje się pasek nawigacyjny. Po kliknięciu w dany numer zmienia się panorama oraz miejsce na terenie kampusu, w którym użytkownik się znajduje.

Objaśnienie skrótów:

  • A01, R02, C03 - ujęcia z wnętrza budynków (A - budynek A, R - budynek Rektoratu, itp.)
  • ZEW - ujęcia z zewnątrz budynków
  • LOT - ujęcia z lotu ptaka
  • KOM - sala komputerowa
  • RAD - sala radiowa

W zależności od miejsca na terenie kampusu pasek nawigacyjny będzie się zmieniać dając widzowi możliwość zwiedzenia kolejnych miejsc.

Nowy wirtualny spacer jest rozszerzeniem istniejącej już wycieczki po kampusie. W odświeżonej wersji można znaleźć m.in. obszerną relację z budynku Rektoratu, zmodernizowany basen, czy ujęcia z lotu ptaka.