Przejdź do menu Przejdź do treści

Relacja z gali finałowej konkursu: Menedżer Roku 2023 Województwa Śląskiego

9 maja 2024 r. podczas XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się uroczysta gala finałowa konkursu: Menedżer Roku 2023 Województwa Śląskiego organizowana przez Dziennik Zachodni we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach oraz Kapitułą Konkursu. Naszą Uczelnię, która była jednocześnie partnerem merytorycznym Konkursu reprezentowali: JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak i Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem dr hab. Robert Wolny, prof. UE.

Celem konkursu było wyróżnienie najlepszych przedsiębiorców z naszego regionu, wizjonerów i inspirujących liderów, którzy często nie tylko osiągają sukcesy biznesowe, ale również są doceniani - co szczególnie ważne - przez swoich pracowników. Zostali nagrodzeni Ci, którzy mają ogromny wpływ na to że województwo śląskie - to drugi najważniejszy biznesowo region w Polsce. Miejsce, gdzie warto inwestować, miejsce, gdzie działa pół miliona firm, z których większość odnosi sukcesy. W kapitule Konkursu UE katowice reprezentował dr hab. Robert Wolny, prof. UE - Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem.

Podczas oficjalnej Gali zgromadzonych uczestników, gości oraz lauretów powitali kolejno: Premier RP (1997 – 2001), Przewodniczący Rady EEC Jerzy Buzek, Wojewoda Śląski Marek Wójcik oraz JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak, która w swoim wystąpieniu podkreślała:

"Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach wspiera tę szczytną inicjatywę, niezwykle ceniąc sobie współpracę z przedstawicielami świata biznesu, samorządu, polityków i mediów. Organizowany od lat plebiscyt cieszy się ogromnym zainteresowaniem oraz prestiżem. W tym roku do grona finalistów zakwalifikowało się wielu znakomitych kandydatów,  którzy w swoich dziedzinach odnoszą imponujące sukcesy. To dowód, że tutaj na Śląsku nie brakuje talentów i ludzi z pasją, którzy potrafią tworzyć i rozwijać prężnie działające firmy.

Dzisiejsze wydarzenie, które organizowane jest w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego, stanowi wyjątkową okazję do uhonorowania wybitnych menedżerów, którzy swoją wizją, determinacją i umiejętnościami prowadzenia ludzi do sukcesu, przyczyniają się również do rozwoju gospodarczego naszego regionu na arenie międzynarodowej. To właśnie dzięki państwa ciężkiej pracy, kreatywności, przedsiębiorczości nasze województwo śląskie staje się coraz bardziej prężnym i konkurencyjnym ośrodkiem biznesowym na mapie Polski, ale także i mapie Europy. (...) 

Z wielką dumą i wzruszeniem wśród wybitnych przedstawicieli świata biznesu dostrzegam także absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Jednym z naszych priorytetów jest kształcenie i inspirowanie przyszłych liderów w oparciu o zidentyfikowane potrzeby i najnowsze trendy rynkowe, a także współpracę z otoczeniem. (...)

Uroczystość jest również okazją do podkreślenia znaczenia współpracy między uczelniami a biznesem. Ta współpraca jest niezbędna do budowania silnej i konkurencyjnej polskiej gospodarki. Bardzo się cieszę, że Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach może aktywnie przyczyniać się do sukcesów śląskich firm.

Wyróżnienia specjalne otrzymali:

  • Kazimierz Karolczak, przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii;
  • ArcelorMittal Poland za 20 lat działalności na rzecz innowacyjnego i odpowiedzialnego hutnictwa; wyróżnienie odebrali: Czesław Sikorski, wiceprezes Zarządu oraz Aleksandra Kania, country manager, dyrektor ds. współpracy z instytucjami państwowymi i partnerami strategicznymi;
  • CEDROB FOODS S.A. jako Pracodawca roku 2023; nagrodę wręczono Prezesowi Zarządu, Krzysztofowi Pniewskiemu,
  • Dr hab. Małgorzata Dobrowolska, Profesor Politechniki Śląskiej, uhonorowana tytułem Top Menedżera Transformacji Cyfrowej oraz Lidera Interdyscyplinarnej Edukacji.

Nagrody główne zdobyli:

  • Jolanta Czernicka-Siewecka z Fundacji Iskierka, która otrzymała wyróżnienie kapituły w kategorii Mikro i Małe Przedsiębiorstwo,
  • Dr Janusz Michałek - Prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Katowicach, laureat kategorii Średnie Przedsiębiorstwo,
  • Ryszard Czopik - Prezes Zarządu Ustronianki sp. z o.o., który został uhonorowany jako Menedżer Roku 2023 Województwa Śląskiego w kategorii Duże Przedsiębiorstwo.

Serdecznie gratulujemy!

Media o wydarzeniu:

Galeria zdjęć

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3