Reprezentacja UE Katowice zwycięża Global Management Challenge Poland 2021!

Zespół Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach pn. Hostile Takeover w środę 23 czerwca zwyciężył krajowy etap konkursu Global Management Challenge. W skład zespołu wchodzą byli i obecni członkowie Koła Naukowego Modelowania Finansowego "QUANTUM" działającego przy Katedrze Finansów Publicznych, studenci i absolwenci specjalności Analityk finansowy na kierunku Finanse i Rachunkowość oraz kierunku Informatyka: Marcin Mrowiec, Damian Strzępa, Anna Świtalik i Aleksander Piecuch. Teraz przed reprezentacją UE Katowice przygotowania do finału światowego, który jest zaplanowany na lipiec. Nasz zespół będzie reprezentował Polskę i zawalczy o tytuł Mistrzów Świata w Zarządzaniu Biznesem.


Grupa czterech studentów i absolwentów Uczelni

Konkurs Global Management Challenge jest największą w Polsce i na świecie symulacją biznesową oraz rozbudowaną strategiczną grą na bazie grywalizacji. Uczestnikami symulacji GMC są menedżerowie, specjaliści, młode talenty, również studenci o profilu ekonomicznym, którzy wcielają się w rolę zarządu wirtualnej spółki, a ich zadaniem jest zarządzanie firmą tak, aby osiągnęła najlepszy wynik finansowy na wirtualnym rynku. Zespoły firmowe i studenckie (3-5 osób) rywalizują ze sobą jednocześnie. Rozgrywka nie jest toczona indywidualnie przez każdy zespół. Drużyny podzielone są na grupy, w ramach których rywalizują o osiągnięcie jak najwyższego wyniku inwestycyjnego. Decyzje jednej drużyny mają wpływ na konkurentów z grupy, przez co zachodzi pełna interakcja pomiędzy uczestnikami.

W finale GMC Poland 2020/2021 znalazły się 4 zespoły studenckie (w tym 2 z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach: Hostile Takeover1. miejsce oraz Grupa Produkcyjna 3. miejsce) oraz 2 zespoły firmowe. By wygrać, zespół Hostile Takeover musiał podejmować bezbłędne decyzje do ostatnich chwil konkursu. Ostatecznie różnice między 3 najlepszymi zespołami były minimalne.

Ostatecznie podium kształtowała się następująco:

  1. Hostile Takeover: Marcin Mrowiec, Damian Strzępa, Anna Świtalik i Aleksander Piecuch (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Finanse i Rachunkowość - Analityk Finansowy, Informatyka)
  2. OLX Eagles: Alicja karalus, Mateusz Bochat, Jan Kosmala, Marcin Przybylski (OLX Polska)
  3. Grupa Produkcyjna: Jakub Nogas, Bartosz Piwko, Aleksander Pyta (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Finanse i Rachunkowość, Analityk Finansowy), Michał Tiuryn (Uniwersytet Gdański).

Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów na nadchodzącym finale światowym!

Projekt organizowany jest od 1980 roku, w formie ogólnokrajowych konkursów on-line w blisko 40 krajach. Na całym świecie inicjatywa zgromadziła już ponad pół miliona uczestników. W Polsce, od 2000 roku, w symulacji GMC uczestniczyło już ponad 27 tysięcy osób z firm oraz uczelni z całej Polski. Organizowane przez BIGRAM S.A. polskie edycje konkursu są jednymi z największych na świecie.

Konkurs został wyróżniony certyfikatem CEL (Certificate for teChnology-Enhanced Learning) - akredytacją Europejskiej Fundacji Rozwoju Zarządzania (EFMD – European Foundation for Management Delvelopment).

Więcej o GMC Poland można znaleźć na stronie: gmcpoland.pl oraz w mediach społecznościowych. 

O międzynarodowym konkursie GMC można przeczytać również na: www.worldgmc.com.